Юношеският национален отбор на България по футбол до 17 години

...

Юношите по футбол до 17 години с втора победа над Азербайджан

Юношеският народен тим на България по футбол до 17 години реализира втори триумф в границите на 3 дни над връстниците си от Азербайджан в контролна среща, играна на главния терен в Национална футболна база „ Бояна “.

За разлика от първия дуел (4:0), през днешния ден нашият отбор стигна много по-трудно до триумфа с 2:1, макар че още веднъж имаше изрично предимство над противника.

През първата част България контролираше събитията на терена и след няколко пропуща пред вратата на Мамадзада съумя да открие в 34-тата минута посредством Мартин Ситев, който бе прецизен от дузпа. Тимът на селекционера Йордан Петков продължи да господства и можеше да вкара втори гол, само че при една от дребното си рискови офанзиви гостите изненадващо изравниха в 65-тата минута след попадение на Елтон Михайлов.

До края „ лъвчетата “ откриха цялостен напън и пропуснаха няколко 100-процентови обстановки. Все отново в самия край логиката спечелва – след осъществяване на ъглов удар и отбита топка от азербайджанската защита, кълбото попадна у Валентин Доцев, който при добавката откри мрежата за 2:1.

България U17 се готви за присъединяване в първия кръг на квалификациите за европейско състезание, в който противници на нашите ще са Турция, Швейцария и Сан Марино. Четиристранният шампионат, на който нашите ще са домакини, ще се организира сред 13 и 19 октомври.

Съставът на България: 12. Даниел Стефанов (46 – 23. Христиан Божков), 5. Симеон Шишков (46 – 14. Александър Маринов), 7. Константин Димитров (46 – 20. Александър Кожухаров), 3. Християн Атанасов, 13. Мартин Ситев, 11. Кирил Георгиев (81 – 22. Александър Сомов), 19. Кубрат Йонашчъ, 21. Ивелин Георгиев (90 – 4. Йордан Тосков), 8. Слави Зарков (46 – 10. Валентин Доцев), 9. Кристиян Балов (46 – 16. Даниел Коков), 18. Борис Кехайов.

Селекционер: Йордан Петков