Юношеският национален отбор на България до 17 г. стигна до

...

“Лъвчетата” с престижно равенство в последния си мач на Евро 2022

Юношеският народен тим на България до 17 година стигна до справедливо тъждество 1:1 със мощния тим на Полша в последния си дуел от груповата фаза на еврофиналите в Израел.

Това бе първа точка от Евро 2022 за момчетата на Йордан Петков, които изиграха доста мощно второ полувреме и съумяха да стигнат до гол в заключителните минути на срещата.

Иначе дуелът стартира равностойно, като в титулярния състав на върха на българската офанзива се завърна Петър Кирев, а по лявото крило действаше Александър Александров, заменил санкции Роберто Райчев. Преди почивката най-активен в редиците на “лъвчетата ” бе Борислав Маринов, който тормозеше полската отбрана с пробивите си отдясно, само че гол по този начин и не падна до края на първото полувреме.

Веднага след подновяването на играта Славински съумя да открие резултата в интерес на противника. В заключителните 20-ина минути на срещата България натисна съперника си и справедливо стигна до гол, дело на резервата Стефан Трайков. В 83-ата минута той се оказа най-съобразителен в наказателното поле на Полша, обърна се и стреля, като не остави шансове на полския пазач Муравски.

По този метод “лъвчетата ” завършиха присъединяване си на Евро 2022 с една точка и почтено показване против настоящия еврошампион Нидерландия и един от любимците в шампионата – Франция.

Съставът на България: 1. Алекс Божев, 7. Захари Атанасов (46 – 20. Неджиб Хаджа), 2. Слави Чакъров, 5. Росен Маринов, 4. Симеон Василев (46 – 15. Росен Божинов), 6. Мартин Георгиев, 8. Антоан Стоянов, 10. Асен Митков, 11. Борислав Маринов, 19. Петър Кирев (82 – 21. Александър Петров), 22. Александър Александров (68 – 17. Стефан Трайков)

Селекционер: Йордан Петков

Голмайстори: 0:1 Славински 47, 1:1 Трайков 83
Източник: novinata.bg