Юношеският национален отбор на България до 16 г. започна с

...

Лъвчетата вкараха два безответни гола на Косово

Юношеският народен тим на България до 16 година стартира с безапелационен триумф присъединяване си в интернационалния четиристранен шампионат под егидата на УЕФА в Албена. Днес отборът на селекционера Йордан Петков завоюва с 2:0 против връстниците си от Косово и остави позитивни усещания с представянето си.

България бе по-активният тим през целия мач и умерено можеше да се поздрави с още по-изразителен триумф. Капитанът Михаил Полендаков откри резултата в 35-тата минута от дузпа, а през втората част Васил Каймайканов оформи крайното 2:0.

Следващият дуел от конкуренцията за младите " лъвчета " е на 23 март от 16:00 ч. против отбора на Северна Македония, който през днешния ден се наложи след осъществяване на дузпи (4:3) против Гибралтар след тъждество в постоянното време.

Съставът на България: 12. Стефан Смъркалев, 5. Михаил Полендаков, 19. Давид Димитров, 3. Стоян Добрев, 2. Крис Иванов, 10. Кристиян Горянов, 17. Терек Жензарли (64 - 6. Тханг Чунг Чан), 8. Огнян Хутев (46 - 7. Крум Стойчев), 20. Васил Каймаканов, 15. Марсел Бибишков (82 - 11. Димитър Урумов), 18. Виктор Илиев (70 - 22. Владимир Драганов).
 Трета победа от три мача за девойките на България (U16) на шампионата под егидата на УЕФА в Албена