Юношеският национален отбор на България до 15 години постигна нова

...

Националите до 15 години с успех над Словакия

Юношеският народен тим на България до 15 години реализира нова впечатляваща победа над връстниците си от Словакия с 4:2 като посетител в надзорен мач. Преди 2 дни момчетата на селекционера Калоян Георгиев записаха триумф с 3:1 над същия противник, заяви уеб сайтът на Българския футболен съюз.

Подобно на първия дуел, България взе самодейността през първата част и притисна домакините в наказателното им поле. Най-напред Калоян Божков уцели напречната греда, а по-късно единствено в границите на 4 минути „ лъвчетата “ осъществиха три безответни попадения - дело на Кристиян Горянов, Кристиян Михайлов и Георги Стефчов. До почивката Словакия съумя да върне един гол, а многочислените промени на полувремето в нашия състав ненапълно разстроиха дейностите ни и разрешиха на домакините да се разпишат още един път в 52-рата минута. Все отново България съумя да запази преднината си до края на дуела и даже да затвърди триумфа си в последната минута посредством попадение на Марто Бойчев.

Съставът на България: Георги Кузов, Никола Ставрев, Мартин Портарски (41 – Радослав Караманов), Кристиян Гиздев (48 – Симеон Турлаков), Максимилиан Лазаров (41 – Николай Любомиров), Калоян Божков (48 – Димитър Челебиев), Георги Стефчов (41 – Валентино Върбанов), Стивън Жерард (48 – Никола Кръстев), Радостин Стоилов (41 – Мартин Пейчев), 10. Кристиян Горянов (48 – Марто Бойчев), Кристиян Михайлов (41 – Даниел Димов).

--> -->    Източник: novsport.com