Юношеският национален отбор на България до 15 г. постигна втора

...

Футболните национали на България до 15 г. разгромиха Сан Марино с 8:0

Юношеският народен тим на България до 15 година реализира втора победа на шампионата за развиване на УЕФА в Кипър, откакто през днешния ден разгроми Сан Марино с 8:0. С по 3 гола за нашия отбор се отличиха Виктор Добрев и Васил Иванов. Пред 3 дни „ лъвчетата “ се поздравиха и с (1:0) макар че приключиха дуела с трима души по-малко на терена.

Днес още в 6-ата минута България поведе в резултата, откакто Виктор Добрев центрира от ъглов удар, а вратарят на противника Фризони не съумя да се намеси съответно и топката попадна в мрежата. В 18-ата минута още веднъж Добрев бе прецизен за 2:0, а в 30-ата минута Дариус Дуролари означи трето попадение за „ лъвчетата “. Само в границите на 15 минути до края на полувремето централният нападател Васил Иванов съумя да оформи хеттрик, с който направи резултата победен и България се отдръпна на почивката с цели 6 гола преднина.

През втората част българският отбор продължи да господства тотално и в 60-ата минута и Виктор Добрев записа трето попадение на сметката си, с което резултатът набъбна на 7:0. Влезлият като запаса Николай Попов пък оформи крайния резултат с осмото попадение в мрежата на Сан Марино в 83-ата минута.

В последния си дуел от конкуренцията отборът на селекционера Владислав Вутов ще се изправи против домакина Кипър. Мачът е на 4 декември от 14:30 часа.

Съставът на България : 1. Александър Панайотов, 2. Кристиан Маринов (46 – 15. Димитър Кънев), 3. Виктор Иванов (46 – 19. Стоил Йорданов), 5. Ангел Тодоров (73 – 18. Петър Байраков), 8. Дариус Дуролари (73 – 16. Ястиян Георгиев), 17. Йоан Андреев, 20. Деан Несторов, 11. Денис Милетиев (46 – 10. Николай Попов), 13. Виктор Добрев, 14. Георги Марков, 9. Васил Иванов (68 – 7. Димитър Маринов)

Селекционер : Владислав Вутов