Юношеският национален отбор до 16 г. на България започна убедително

...

Юношите на България удариха Уелс

Юношеският народен тим до 16 година на България стартира безапелационно присъединяване си в четиристранния другарски шампионат под егидата на УЕФА в Сливен. Възпитаниците на селекционера Марчо Дафчев надвиха с 3:1 над връстниците си от Уелс на стадион " Хаджи Димитър " след цялостно предимство през цялото игрово време.

Още първоначално двата отбора си размениха по едно състояние, като Мартин Хайдаров имаше късмет да открие за България в 8-ата минута. Само три минути по-късно обаче разумното се случи - българският отбор поведе след безредие и автогол на уелския защитник Брус-Хоуел Джоунс. Малко по-късно един от най-активните в нашите редици - Мартин Хайдаров, можеше да удвои с удар от отдалеченост, само че и второто попадение не се забави: в 20-ата минута точно Хайдаров бе прецизен от бялата точка за 2:0.

Доминацията на " лъвчетата " продължи и по-късно - в 25-ата минута Мартин Хайдаров още веднъж опитва точността на мерника си от разстояние, а в 32-ата Мартин Сораков направи резултата типичен, откакто бе изведен самичък против вратаря Уилямс. Уелс съумя да върне едно попадение незабавно след подновяването на играта посредством Райън Вигарс, само че силите на противника не стигнаха за повече. В 52-ата минута Панайот Пасков можеше да направи българската победа още по-убедителна, само че изстрелът му срещна гредата. Успехът на " лъвчетата " бе засенчен от травмата на младия ни гений Димитър Иванов, който бе сменен наложително и се наложи да бъде откаран в болница със подозрение за фрактура на дланта.

Следващият дуел на България U16 от шампионата е в понеделник, 15 април, от 15:30 ч. против Люксембург още веднъж на ст. " Хаджи Димитър " в Сливен.

Съставът на България: 1. Радостин Георгиев, 2. Александър Бучков, 3. Калоян Костов, 4. Лазар Боянов, 5. Анастас Пемперски, 6. Панайот Пасков, 7. Мартин Сораков, 8. Мартин Хайдаров, 10. Валентин Николов, 11. Димитър Иванов, 17. Антон Бакалов (през второто полувреме в игра влязоха: 16. Симеон Александров, 18. Станислав Дюлгеров, 15. Николай Калинов).

Селекционер: Марчо Дафчев.

Голмайстори: 1:0 Джоунс 11-авт., 2:0 Хайдаров 20-д., 3:0 Сораков 32, 3:1 Вигарс 47.