Кума Лиса, паун беглец и смок пред съда: зообум из страната СНИМКИ
Юни е в разгара си, а с изключение на нормалната за родните географски ширини горещина, посрещана с нужната доза мрънкане, в случай че не сме на море, из градове в страната е време за най-необичайни срещи.
Същински зообум има из асфалтовата джунгла, като обстановката напряко е „ Моите съграждани и други животни “, в случай че решим да перифразираме обичания на хиляди английски публицист и натуралист Джералд Даръл.
Освен кучета и котки, змии към този момент дежурят из дребни и обитаеми места, а срещите с тях шокират някои съграждани. Публикациите, увековечаващи срещите с влечугите, са десетки, като се срещат.
Поредният случай е от Ботевград, където жител внезапно попаднал на смок, който се е свил в градинка, намираща се близо до постройката на локалния съд.
„ На бул. „ Трети март “ 83, против съда, си имаме и змия “, отбелязва Иванка Стамболийска. Публикацията ѝ провокира шаш и суматоха измежду локалната общественост, като се появяват хрумвания за най-груба разпра с почтената змия. При това - по никакъв начин по европейски, без съд, обвинителен акт и присъда.
И до момента в който някои се шашкат от появяването на смокове, из Плевен имат надалеч по-различни посетители. При това пернати, освен това с прелестна шарена опашка.
Паун се появи на покрива на жилищна постройка в града, като провокира и въпроси. Кой ли плаче за избягалия си питомец?
Пернатият дезертьор обаче сигурно е благополучен, че не споделя едно местопребиваване със идващия градски посетител. Кума Лиса се появи измежду бял ден край велоалея във Враца. Опашатата срамежливка рано-рано следила врачани от тревите, като не след дълго бързо поела по задания. Дали за кафе, дали за някоя вкусна закуска?
„ Добро утро от велоалеята! Неочаквана среща с една подранила лисичка “, отбелязва Петко Петков.
„ Ако някой си търси пауна, беше на покрива на кооперацията зад Лайфа на Кооператор, бул. „ Русе “, отбелязва Теодора Маринова. Може единствено да се надяваме, че пернатият хубавец е съумял да се завърне вкъщи, преди някой гладен наш съотечественик да е спретнал пилешка чорба от него.
И до момента в който някои с любознание следят косматите, студенокръвни и пернати посетители из улиците на градовете си, една мъчителна тематика си стои на дневен ред.
Въпросът за хуманното развъждане на живите същества.
Към него ни подухва обява, споделена в една от несебърските групи за... препускащ по асфалта бял кон. От принца нямало и диря, като локалните се чудят къде ли е изпаднал. Изключително притеснително е, че жители, които са видели красивото създание, настояват, че то е било унизено и е имало.
„ Изгубен кон в центъра на Несебър, на колелото преди Дега! Трябва да се конфискува от притежателите, конят е доста обичай “, възкликва Николай Николаев.
И въпреки всичко, историята помни и не толкоз занимателни скотски срещи из нашите градове. Жители на софийското село Владая още си спомнят за мецаната, която сбърка пътя и с превишена скорост прелетя през улица на селцето.
Успявайки да шашне и локалните поданици, и да изкара акъла на дворните кучета. Въобще, от време на време не е нужно да се върви на зоопарк или сафари - с нужната доза шанс любопитни срещи чакат зад вратата. Но всичко това бледнее пред обстоятелството, че черният леопард от Шумен, пардон, пантера, към момента е в неопределеност.
Дали ли е добре...?
Кадри: Николай Николаев, Петко Петков, Теодора Маринова, Иванка Стамболийска / Фейсбук
Същински зообум има из асфалтовата джунгла, като обстановката напряко е „ Моите съграждани и други животни “, в случай че решим да перифразираме обичания на хиляди английски публицист и натуралист Джералд Даръл.
Освен кучета и котки, змии към този момент дежурят из дребни и обитаеми места, а срещите с тях шокират някои съграждани. Публикациите, увековечаващи срещите с влечугите, са десетки, като се срещат.
Поредният случай е от Ботевград, където жител внезапно попаднал на смок, който се е свил в градинка, намираща се близо до постройката на локалния съд.
„ На бул. „ Трети март “ 83, против съда, си имаме и змия “, отбелязва Иванка Стамболийска. Публикацията ѝ провокира шаш и суматоха измежду локалната общественост, като се появяват хрумвания за най-груба разпра с почтената змия. При това - по никакъв начин по европейски, без съд, обвинителен акт и присъда.
И до момента в който някои се шашкат от появяването на смокове, из Плевен имат надалеч по-различни посетители. При това пернати, освен това с прелестна шарена опашка.
Паун се появи на покрива на жилищна постройка в града, като провокира и въпроси. Кой ли плаче за избягалия си питомец?
Пернатият дезертьор обаче сигурно е благополучен, че не споделя едно местопребиваване със идващия градски посетител. Кума Лиса се появи измежду бял ден край велоалея във Враца. Опашатата срамежливка рано-рано следила врачани от тревите, като не след дълго бързо поела по задания. Дали за кафе, дали за някоя вкусна закуска?
„ Добро утро от велоалеята! Неочаквана среща с една подранила лисичка “, отбелязва Петко Петков.
„ Ако някой си търси пауна, беше на покрива на кооперацията зад Лайфа на Кооператор, бул. „ Русе “, отбелязва Теодора Маринова. Може единствено да се надяваме, че пернатият хубавец е съумял да се завърне вкъщи, преди някой гладен наш съотечественик да е спретнал пилешка чорба от него.
И до момента в който някои с любознание следят косматите, студенокръвни и пернати посетители из улиците на градовете си, една мъчителна тематика си стои на дневен ред. Въпросът за хуманното развъждане на живите същества.
Към него ни подухва обява, споделена в една от несебърските групи за... препускащ по асфалта бял кон. От принца нямало и диря, като локалните се чудят къде ли е изпаднал. Изключително притеснително е, че жители, които са видели красивото създание, настояват, че то е било унизено и е имало.
„ Изгубен кон в центъра на Несебър, на колелото преди Дега! Трябва да се конфискува от притежателите, конят е доста обичай “, възкликва Николай Николаев.
И въпреки всичко, историята помни и не толкоз занимателни скотски срещи из нашите градове. Жители на софийското село Владая още си спомнят за мецаната, която сбърка пътя и с превишена скорост прелетя през улица на селцето.
Успявайки да шашне и локалните поданици, и да изкара акъла на дворните кучета. Въобще, от време на време не е нужно да се върви на зоопарк или сафари - с нужната доза шанс любопитни срещи чакат зад вратата. Но всичко това бледнее пред обстоятелството, че черният леопард от Шумен, пардон, пантера, към момента е в неопределеност.
Дали ли е добре...?
Кадри: Николай Николаев, Петко Петков, Теодора Маринова, Иванка Стамболийска / Фейсбук
Източник: glasnews.bg
КОМЕНТАРИ




