Токио не иска да губи верния си съучастник в тристранния пакт
Южнокорейците ще желаят отстраняването на президента Юн, който ги обиди с въвеждането на „ военно състояние “
Очевидно беше, че след успеха на Демократическата партия Тобуро на парламентарните избори в Република Корея, която беше в съпротива на сегашния президент Юн Сок Йол, сериозните политически спорове в тази страна бяха неизбежни. Победителите трябваше единствено да изчакат разискването в Народното събрание на най-малко един сериозен проблем, какъвто беше дебатът при приемането на държавния бюджет.
Заплахата, че непримиримостта на партията Народна мощ на Юн във връзка с бюджета може да накара парламентарното болшинство да повдигне въпроса за оставката на държавния инспектор и основния прокурор и по-късно да стартира процедура по импийчмънт против президента, съществено изплаши последния.
Според нас надали са оправдани опитите на постоянните участници в разнообразни токшоута да намерят „ дълбоките аргументи “ за спонтанното и, почтено казано, неразумно решение на Юн да вкара военно състояние в страната.
Защото тук нямаме нищо повече от примитивните егоистични съображения на губещ поддръжката на народа политик, който безусловно се наслаждаваше на общуването си пред телевизионните камери с „ мощните “ и претендираше за значима роля в международната политика, в частност по въпроса за поддръжка на войната на киевския режим против Русия.
Обявяването на военно състояние беше обезверена стъпка от нарцистичен човек, вкопчен във властта. Нещо повече, той беше учудващо непредвидлив и изостанал във визията си за политическия развой и салдото на силите в страната, която водеше с минимално преимущество на изборите. И в случай че при импийчмънт той просто би изгубил поста си, в този момент този банкрутирал политик рискува да се окаже на подсъдимата пейка за решенията и дейностите си с вероятност за забележителен период в пандиза.
„ Причините “ за въвеждането на военно състояние също бяха неуместни. Защото в южнокорейския парламент не е имало и няма „ просевернокорейски детайли “, за които се твърди, че съставляват заплаха за демокрацията и политическата система на Южна Корея. А заплахата от въвеждане на тирания в страната крият дейностите на президента Юн, който е изпаднал в суматоха.
Разбирам, че аналогиите не постоянно са оправдани, само че държанието на Юн подсещаше безразсъдното известие на Борис Елцин през 1993 година за разгонването на Върховния съвет на Руската федерация, което провокира политическа рецесия и клане в съветската столица.
Тогава и „ всенародно определеният “ президент на Русия, без да го е грижа за страната и народа, воден от упоритост и неконтролируема жадност за власт, беше подготвен непременно, чак до танковия обстрел на постройката на Народното събрание дружно с депутатите и обслужващия личен състав в нея, с цел да резервира изплъзващата се от ръцете му власт.
Въпреки че някои показаха подозрения, че случилото се може да е отвън контрола на американците, упражняващи действителна власт в Южна Корея, може да се допусна, че в суматохата Юн е „ не запомнил “ да се съветва с господаря. Или съзнателно не го е направил, от боязън да не се натъкне на отхвърли на Вашингтон да поддържа безсмисленото премеждие на своя подопечен.
Бяхме сюрпризирани да чуем за въвеждането на военно състояние в Южна Корея и в Токио. Въпреки това японският кабинет заобикаля намерено да осъжда стореното от Юн, ограничавайки се до изказване на японския министър на защитата Ген Накатани, че японското държавно управление
И това е разбираемо. В края на краищата Юн Сок Йол се утвърди като деен съизвършител на Вашингтон и Токио в стремежите им да основат „ азиатско НАТО “, чийто първообраз беше военният „ тристранен пакт “ на Съединени американски щати, Япония и Република Корея, намерено ориентирани към въоръжена борба с Китай, Русия и КНДР.
По време на спор в японския парламент японският министър председател Шигеру Ишиба изрази вяра, че управляващите в Сеул ще продължат курса на доближаване с Токио, към който се придържа южнокорейският президент.
„ сподели Ишиба в отговор на въпрос на ръководителя на главната опозиционна Конституционно-демократическа партия, някогашния министър председател Йошихико Нода.
Токио и Вашингтон се нуждаят от президента Юн, с цел да обединят военните си старания против Корейската народнодемократична република, която в този момент се възприема от участниците в „ тристранния пакт “ като още по-мощна мощ, откакто в действителност подписа боен съюз с Руската федерация.
Затова Токио следи с паника какво се случва в Сеул. Както Шунджи Хирайва, професор в университета Нанзан, изясни по-рано в диалог с сътрудник на ТАСС, позициите на администрацията на Юн Сок Йол и неговата консервативна партия „ Силата на народа “, която няма болшинство в Народното събрание, са слаби и на идващите президентски избори може да пристигна на власт демократично държавно управление. Затова, означи специалистът, неговата администрация се пробва да сътвори връзки с Япония, които по-късно да не се трансформират към по-лошо.
В тази връзка би трябвало да се означи, че не всички в Южна Корея приветстват доближаването с Япония, която тук се възприема като неприятелска и даже враждебна страна, донесла прекалено много проблеми на корейския народ в предишното.
В страната има доста съперници на зачестилите военни учения на участниците в „ тристранния пакт “, които намерено предизвикат Пхенян към ответни дейности. А също и тези, които се опълчват на военната помощ на режима в Киев, което неизбежно води до утежняване и изостряне на връзките с Русия, в този момент съдружник на Пхенян.
Токио, несъмнено, не е заинтересувана Юн Сок Йол да напусне политическата сцена и проучва вероятностите за неговото оставане на власт. Японската осведомителна организация Kyodo Tsushin оповестява, че ръководителят на Партията на силата на народа Хан Донг-хун сподели в четвъртък, че ще направи всичко допустимо, с цел да предотврати предложение за импийчмънт на президента Юн Сок-йол след неговото оповестяване на военно състояние.
Въпреки това, осъзнавайки възмущението на хората от диктаторското държание на Юн, той изиска той да се отдръпна от партията и съобщи, че
Агенцията също по този начин заяви, че както Хан акцентира, партията му ще се опита да блокира приемането на резолюцията, с цел да избегне политическия безпорядък, само че опълчването на импийчмънта на президента не е ориентирано към отбрана на " противоконституционното " оповестяване на военно състояние от президента.
От своя страна опозиционната Демократическа партия разгласи, че възнамерява да организира гласоподаване за импийчмънт в Народното събрание към 19 часа в събота. Импийчмънтът изисква поддръжката на две трети от 300-членния еднокамарен законодателен орган, което значи, че са нужни най-малко осем гласа от ръководещата партия Силата на народа. Ако законопроектът бъде признат, президентските пълномощия на Юн ще бъдат прекъснати. Тогава формалният му импийчмънт ще би трябвало да бъде утвърден от Конституционния съд.
Администрацията на Юн изпадна в безпорядък в сряда, като всички членове на кабинета му подадоха оставки, оповестиха локални медии. По-рано в четвъртък Юн утвърди оставката на министъра на защитата Ким Йонг-хюн, с цел да поеме цялостна отговорност за обстановката, произлизаща от оповестяването на военно състояние. Съобщава се, че Ким е предложил на президента да разгласи това “, оповестява Kyodo Tsushin.
Междувременно се появиха информации, че обстановката в Република Корея може да повлияе на проектите на японския министър председател Шигеру Ишиба да посети тази страна през януари идната година. По време на пътуването той трябваше да беседва с президента Юн Сеок Йол. Посещението е обвързвано и с обстоятелството, че идната година Япония и Южна Корея ще отбележат 60 години от нормализирането на двустранните връзки.
Превод: Европейски Съюз
Източник: Фонд Стратегической Культурый
Поглед Видео:ПоследниНай-гледаниАлтернативен Поглед3772Александър Песке: Тръмп не е простак, той желае да изплаши европейците, говорейки непрекъснато за наказания и увеличение на митнически тарифиАлтернативен Поглед8305Александър Песке: Ние във Франция сме на прага на гражданска войнаАлтернативен Поглед87588Саймън Ципис: Англосаксонската цивилизация желае да трансформира останалите в свои колонииАлтернативен Поглед13868Саймън Ципис: „ Елитът на войната “ е в контранастъпление – сее спорове и неустойчивост по светаАлтернативен Поглед24127Яков Кедми: Проблемът в Сирия може да се реши, в случай че Путин принуди Ердоган да промени политиката сиАлтернативен Поглед128638Георги Марков: Западна Европа е пред цивилен войниАлтернативен Поглед123889Яков Кедми за удара по Южмаш: Не будете звяра! Не будете Руската Мечка! Тя е свирепа, в случай че я разбудите!Алтернативен Поглед118937Проф. Иво Христов с безпощадно признание за българските действителности
Очевидно беше, че след успеха на Демократическата партия Тобуро на парламентарните избори в Република Корея, която беше в съпротива на сегашния президент Юн Сок Йол, сериозните политически спорове в тази страна бяха неизбежни. Победителите трябваше единствено да изчакат разискването в Народното събрание на най-малко един сериозен проблем, какъвто беше дебатът при приемането на държавния бюджет.
Заплахата, че непримиримостта на партията Народна мощ на Юн във връзка с бюджета може да накара парламентарното болшинство да повдигне въпроса за оставката на държавния инспектор и основния прокурор и по-късно да стартира процедура по импийчмънт против президента, съществено изплаши последния.
Според нас надали са оправдани опитите на постоянните участници в разнообразни токшоута да намерят „ дълбоките аргументи “ за спонтанното и, почтено казано, неразумно решение на Юн да вкара военно състояние в страната.
Защото тук нямаме нищо повече от примитивните егоистични съображения на губещ поддръжката на народа политик, който безусловно се наслаждаваше на общуването си пред телевизионните камери с „ мощните “ и претендираше за значима роля в международната политика, в частност по въпроса за поддръжка на войната на киевския режим против Русия.
Обявяването на военно състояние беше обезверена стъпка от нарцистичен човек, вкопчен във властта. Нещо повече, той беше учудващо непредвидлив и изостанал във визията си за политическия развой и салдото на силите в страната, която водеше с минимално преимущество на изборите. И в случай че при импийчмънт той просто би изгубил поста си, в този момент този банкрутирал политик рискува да се окаже на подсъдимата пейка за решенията и дейностите си с вероятност за забележителен период в пандиза.
„ Причините “ за въвеждането на военно състояние също бяха неуместни. Защото в южнокорейския парламент не е имало и няма „ просевернокорейски детайли “, за които се твърди, че съставляват заплаха за демокрацията и политическата система на Южна Корея. А заплахата от въвеждане на тирания в страната крият дейностите на президента Юн, който е изпаднал в суматоха.
Разбирам, че аналогиите не постоянно са оправдани, само че държанието на Юн подсещаше безразсъдното известие на Борис Елцин през 1993 година за разгонването на Върховния съвет на Руската федерация, което провокира политическа рецесия и клане в съветската столица.
Тогава и „ всенародно определеният “ президент на Русия, без да го е грижа за страната и народа, воден от упоритост и неконтролируема жадност за власт, беше подготвен непременно, чак до танковия обстрел на постройката на Народното събрание дружно с депутатите и обслужващия личен състав в нея, с цел да резервира изплъзващата се от ръцете му власт.
Въпреки че някои показаха подозрения, че случилото се може да е отвън контрола на американците, упражняващи действителна власт в Южна Корея, може да се допусна, че в суматохата Юн е „ не запомнил “ да се съветва с господаря. Или съзнателно не го е направил, от боязън да не се натъкне на отхвърли на Вашингтон да поддържа безсмисленото премеждие на своя подопечен.
Бяхме сюрпризирани да чуем за въвеждането на военно състояние в Южна Корея и в Токио. Въпреки това японският кабинет заобикаля намерено да осъжда стореното от Юн, ограничавайки се до изказване на японския министър на защитата Ген Накатани, че японското държавно управление
И това е разбираемо. В края на краищата Юн Сок Йол се утвърди като деен съизвършител на Вашингтон и Токио в стремежите им да основат „ азиатско НАТО “, чийто първообраз беше военният „ тристранен пакт “ на Съединени американски щати, Япония и Република Корея, намерено ориентирани към въоръжена борба с Китай, Русия и КНДР.
По време на спор в японския парламент японският министър председател Шигеру Ишиба изрази вяра, че управляващите в Сеул ще продължат курса на доближаване с Токио, към който се придържа южнокорейският президент.
„ сподели Ишиба в отговор на въпрос на ръководителя на главната опозиционна Конституционно-демократическа партия, някогашния министър председател Йошихико Нода.
Токио и Вашингтон се нуждаят от президента Юн, с цел да обединят военните си старания против Корейската народнодемократична република, която в този момент се възприема от участниците в „ тристранния пакт “ като още по-мощна мощ, откакто в действителност подписа боен съюз с Руската федерация.
Затова Токио следи с паника какво се случва в Сеул. Както Шунджи Хирайва, професор в университета Нанзан, изясни по-рано в диалог с сътрудник на ТАСС, позициите на администрацията на Юн Сок Йол и неговата консервативна партия „ Силата на народа “, която няма болшинство в Народното събрание, са слаби и на идващите президентски избори може да пристигна на власт демократично държавно управление. Затова, означи специалистът, неговата администрация се пробва да сътвори връзки с Япония, които по-късно да не се трансформират към по-лошо.
В тази връзка би трябвало да се означи, че не всички в Южна Корея приветстват доближаването с Япония, която тук се възприема като неприятелска и даже враждебна страна, донесла прекалено много проблеми на корейския народ в предишното.
В страната има доста съперници на зачестилите военни учения на участниците в „ тристранния пакт “, които намерено предизвикат Пхенян към ответни дейности. А също и тези, които се опълчват на военната помощ на режима в Киев, което неизбежно води до утежняване и изостряне на връзките с Русия, в този момент съдружник на Пхенян.
Токио, несъмнено, не е заинтересувана Юн Сок Йол да напусне политическата сцена и проучва вероятностите за неговото оставане на власт. Японската осведомителна организация Kyodo Tsushin оповестява, че ръководителят на Партията на силата на народа Хан Донг-хун сподели в четвъртък, че ще направи всичко допустимо, с цел да предотврати предложение за импийчмънт на президента Юн Сок-йол след неговото оповестяване на военно състояние.
Въпреки това, осъзнавайки възмущението на хората от диктаторското държание на Юн, той изиска той да се отдръпна от партията и съобщи, че
Агенцията също по този начин заяви, че както Хан акцентира, партията му ще се опита да блокира приемането на резолюцията, с цел да избегне политическия безпорядък, само че опълчването на импийчмънта на президента не е ориентирано към отбрана на " противоконституционното " оповестяване на военно състояние от президента.
От своя страна опозиционната Демократическа партия разгласи, че възнамерява да организира гласоподаване за импийчмънт в Народното събрание към 19 часа в събота. Импийчмънтът изисква поддръжката на две трети от 300-членния еднокамарен законодателен орган, което значи, че са нужни най-малко осем гласа от ръководещата партия Силата на народа. Ако законопроектът бъде признат, президентските пълномощия на Юн ще бъдат прекъснати. Тогава формалният му импийчмънт ще би трябвало да бъде утвърден от Конституционния съд.
Администрацията на Юн изпадна в безпорядък в сряда, като всички членове на кабинета му подадоха оставки, оповестиха локални медии. По-рано в четвъртък Юн утвърди оставката на министъра на защитата Ким Йонг-хюн, с цел да поеме цялостна отговорност за обстановката, произлизаща от оповестяването на военно състояние. Съобщава се, че Ким е предложил на президента да разгласи това “, оповестява Kyodo Tsushin.
Междувременно се появиха информации, че обстановката в Република Корея може да повлияе на проектите на японския министър председател Шигеру Ишиба да посети тази страна през януари идната година. По време на пътуването той трябваше да беседва с президента Юн Сеок Йол. Посещението е обвързвано и с обстоятелството, че идната година Япония и Южна Корея ще отбележат 60 години от нормализирането на двустранните връзки.
Превод: Европейски Съюз
Източник: Фонд Стратегической Культурый
Поглед Видео:ПоследниНай-гледаниАлтернативен Поглед3772Александър Песке: Тръмп не е простак, той желае да изплаши европейците, говорейки непрекъснато за наказания и увеличение на митнически тарифиАлтернативен Поглед8305Александър Песке: Ние във Франция сме на прага на гражданска войнаАлтернативен Поглед87588Саймън Ципис: Англосаксонската цивилизация желае да трансформира останалите в свои колонииАлтернативен Поглед13868Саймън Ципис: „ Елитът на войната “ е в контранастъпление – сее спорове и неустойчивост по светаАлтернативен Поглед24127Яков Кедми: Проблемът в Сирия може да се реши, в случай че Путин принуди Ердоган да промени политиката сиАлтернативен Поглед128638Георги Марков: Западна Европа е пред цивилен войниАлтернативен Поглед123889Яков Кедми за удара по Южмаш: Не будете звяра! Не будете Руската Мечка! Тя е свирепа, в случай че я разбудите!Алтернативен Поглед118937Проф. Иво Христов с безпощадно признание за българските действителности
Източник: pogled.info
КОМЕНТАРИ