Корейка се влюби във фалшив Илон Мъск – той говореше за гигафабрики и ѝ взе $50 хиляди за „инвестиция“
Южнокорейка споделя, че се е срещнала с „ Мъск “ посредством Instagram, където той сякаш изборно комуникира с почитатели.
„ На 17 юли предходната година Мъск ме добави като другар в Instagram. Въпреки че станах негов огромен обожател, откакто прочетох биографията му, в началото се съмнявах дали е същинска “ — споделя дамата пред корейския ефирен оператор KBS (чрез Business Insider).
Впоследствие подправеният Илон почнал да ѝ споделя за работата в Tesla и даже изпратил фотоси от работното му място и персонална карта, тъй че дамата към този момент не се съмнявала, че е късметлийка да стане избраницата.
„ Мъск говореше за децата си и за вземането на хеликоптер, с цел да работи за Tesla или Space X “ –- сподели тя пред KBS.
Измамникът също ѝ разказал детайлности за „ своята “ среща с президента на Южна Корея, Юн Сук Йол, която се организира през април 2023 година Там той твърди, че се е съгласил да построи заводи на Tesla в Сеул и Чеджу.
Интересното е, че дамата съумяла да беседва с подправения Мъск посредством видео — най-вероятно измамникът е употребявал дийпфейк.
„ Мъск даже сподели по време на видео диалог: „ Обичам те, знаеш ли това? “ — прибавя дамата.
В последна сметка подправеният Мъск изискал 70 милиона корейски вона, или 50 000 $, да бъдат преведени по банковата му сметка (която се допуска, че принадлежи на един от корейските му служители) — и заречен да я направи богата, като влага парите „ там, където са нужни. ”
Всъщност „ любовната машинация “ е много постоянно срещана наклонност. Само в Съединените щати през 2022 година подправените любовници са измамили жертвите си с 1,3 милиарда $. Що се отнася до клонингите на Мъск, това не е първият път, когато стават известни на обществеността — китайският двойник на милиардера на име Илонг Ма стана известен в TikTok. и даже притегли вниманието на същинския Илон.
„ Бих желал да се срещна с този човек (ако е истински). Сега това е доста мъчно за схващане, като се има поради технологията дийпфейк “ — написа Мъск в пост в X през май 2022 година