Боливийски генерал арестуван след неуспешен опит за военен преврат
Южноамериканската страна, която към този момент се бори с финансов безпорядък и политическа невъзможност, в този момент е изправена пред нова рецесия.
Водени от върховен военачалник, обещаващ да „ възвърне демокрацията “, бронирани транспортни средства блъснаха вратите на държавния замък на Боливия в сряда в това, което президентът назова опит за прелом – единствено с цел да се отдръпват бързо, защото водачът им беше задържан и арестуван.
Събитията са единствено най-новата рецесия, пред която е изправена южноамериканската страна с към 12 милиона поданици, която към този момент претърпява политически катаклизми и икономическа рецесия.
Само за няколко часа нацията стана очевидец на бързо разрастващ се сюжет, при който войските като че ли поеха контрола над държавното управление на президента Луис Арсе. Той се закле да стои твърдо и назначи нов пълководец на армията, който неотложно подреди на войските да се отдръпват.
С разгръщането на рецесията Арсе се изправи против командващия армията военачалник Хуан Хосе Сун...
Прочетете целия текст »




