Южноафриканската страна Зимбабве ще умъртви 200 слона, тъй като е

...
Южноафриканската страна Зимбабве ще умъртви 200 слона, тъй като е
Коментари Харесай

Заради сушата: Зимбабве ще умъртви 200 слона

Южноафриканската страна Зимбабве ще умъртви 200 слона, защото е изправена пред невиждана суша, довела до дефицит на храна.

Този ход ще се оправи с възходящата популация на животните, съобщи органът, виновен за отбрана на дивата природа в страната.

Министърът на околната среда съобщи, че в Зимбабве има „ повече слонове, в сравнение с са нужни ".

Правителството е инструктирало Управлението на парковете и дивата природа на Зимбабве да стартира процеса на умъртвяване.

200-те слона ще бъдат отстреляни в региони, където са регистрирани произшествия с хора, в това число Хванге, в който се намира най-големият естествен резерват в Зимбабве, изясни генералният шеф на парка Фултън Мангвания.

„ Обсъждаме със ZimParks и някои общности да създадем нещо сходно на това, което направи Намибия. Да умъртвим слоновете и да активизираме дамите да изсушат месото, да го опаковат и да подсигуряват, че то ще стигне до някои общности, които се нуждаят от протеини ", сподели министърът на околната среда на Зимбабве Ситембисо Ньони.

Зимбабве е дом на към 100 000 слона - втората по величина популация в света след Ботсвана.

Благодарение на напъните за запазване на околната среда Хванге е дом на 65 000 от животните, което е четири пъти повече от потенциала му, съгласно ZimParks. За финален път Зимбабве е направила умъртвяване на слонове през 1988 година

Съседна Намибия заяви този месец, че към този момент е умъртвила 160 диви животни в границите на планувано изтребване на повече от 700, в това число 83 слона, с цел да се оправи с най-тежката суша от десетилетия.

Зимбабве и Намибия са измежду редица страни в Южна Африка, които оповестиха изключително състояние поради сушата.

По оценки на Организация на обединените нации към 42% от зимбабвийците живеят в беднотия, а управляващите настояват, че към 6 милиона души ще се нуждаят от хранителни помощи през интервала от ноември до март, когато храната е най-оскъдна, написа БТВ.

Някои подлагаха на критика концепцията за лов на слонове за храна, не на последно място тъй като животните са съществена атракция за туристите.

„ Правителството би трябвало да разполага с по-устойчиви екологосъобразни способи за справяне със сушата, без това да се отразява на туризмa. Те рискуват да отхвърлен туристите по етични аргументи. Слончетата са по-изгодни живи, в сравнение с мъртви ", споделя Фарай Магуву, шеф на Центъра с нестопанска цел за ръководство на естествените запаси.

Крис Браун, който е природозащитник и основен изпълнителен шеф на Камарата за околна среда на Намибия, съобщи, че слоновете имат „ унищожителен резултат върху местообитанията, в случай че им се разреши да се усилват непрестанно, експоненциално ".

Избиването на слоновете в Намибия беше наказано от природозащитниците и групата за отбрана на правата на животните Peta като недалновидно, грубо и неефективно.
Източник: glasnews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР