Южна Корея победи Саудитска Арабия с 4-2 при изпълнение на

...

Южна Корея победи Саудитска Арабия с дузпи, за да достигне до осминафиналите на Купата на Азия

Южна Корея победи Саудитска Арабия с 4-2 при осъществяване на дузпи, с цел да се класира за четвъртфиналите на Купата на Азия след трогателен мач от 1/8 на финала, приключил 1-1 след продължения на стадион Education City в Катар във вторник.

След като Cho Gue-sung от Южна Корея изравни в добавеното време на второто полувреме, с цел да анулира откриването на Abdullah Radif, Sami Al-Najei и Abdulrahman Ghareeb избавиха дузпите си, с цел да пратят Южна Корея напред последните осмина, където ще играят с Австралия.

При нулево първо полувреме Саудитска Арабия удари напречната греда два пъти от корнер, до момента в който Сон Хюн-мин беше единственият южнокорейски състезател, който тества вратаря с две леки удари към вратата.

Въпреки това, Саудитска Арабия поведе в първата минута след подновяването на играта, когато резервата на полувремето Абдула Радиф направи неотложен удар, като се промъкна зад отбраната и откри далечния ъгъл на мрежата от паса на капитана Сале...