Йордания достигна първия си финал за Купата на Азия, след

...

Йордания победи Южна Корея в исторически мач в полуфиналите на Купата на Азия

Йордания доближи първия си край за Купата на Азия, откакто победи Южна Корея с 2-0.

Язан ал-Наймат от Джордан откри резултата в 53-та минута, прехвърляйки топката над вратаря.

Моуса Ал-Тамари удвои преимуществото с необикновено самостоятелно изпитание.

Южна Корея доминираше във владението на топката в края, само че това не беше задоволително.

Дори с един от звездните играчи на международната сцена в офанзива, Сон Хюн-мин, те не съумяха да пробият вратата на Джордан.

Преди шампионата Джордан в никакъв случай не е достигал до полуфиналите. Те са достигали единствено два пъти до четвъртфиналите преди този момент издание. Сега те нокаутираха един от любимците.

Феновете на Йордания излязоха с танци от трибуните и по улиците пред стадиона, скандирайки „ Ла ла ла ла ла ла лааа, Азия ал Джордан “.

Йонг-у Парк от Южна Корея се изправя против Махмуд Ал-Марди от Йордания. [Сорин Фуркой/Ал Джазира]...