Йордан Таков , обвинен в убийството на баща и син

...
Йордан Таков , обвинен в убийството на баща и син
Коментари Харесай

След близо 6 години зад решетките: Соченият за двоен убиец на баща и син Ботеви излиза от ареста

Йордан Таков, упрекнат в убийството на татко и наследник Ботеви излиза от ареста, научи кореспондент на TrafficNews. Днес той бе доведен пред Апелативен съд с искане за изменение на мярката му за неотклонение от „ Задържане под стража ”  в по-лека. В претекстовете си той и отбраната му в лицето на юрист Емилия Недева, са изложили преди всичко, че към този момент 5 години и 7 месеца той е в ареста, без да има дефинитивна присъда.
Прочетете още
Именно това е било и основанието, магистратите да уважат жалбата му, научи още медията ни. Решението на Апелативен съд е дефинитивно. Така Йордан Таков ще се прибере вкъщи, като ще му бъде поставене гривна. Спрямо него е издадена и възбрана за овакантяване рамките на страната. 

Припомняме, че процесът против Таков се преглежда за повторно от Апелативен съд. Делото започва през април. 

Както  TrafficNews  съобщи, Върховният касационен съд анулира наложената от Апелативен съд присъда на Йордан Таков след две съвещания. Решението пристигна в края на януари.

Припомняме, че Йордан Таков е първи братовчед на Васил Ботев и бизнес сътрудник на сина му Христо Ботев. Те имали обща компания, занимаваща се с вендинг автомати и артикули за кафе. До убийството се стигна след сдърпване на 26 ноември 2019 година. Тогава Йордан Таков простреля със законно притежаван револвер Ботеви. След осъществяването на убийството, мъжът направи признания, като съобщи, че е работил при самозащита.В залата през днешния ден още веднъж бяха околните на Ботеви, както и брачната половинка и бащата на Йордан Таков.

  
 
Източник: trafficnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР