Йордан Морехон донесе пети медал за България от боксовия турнир

...

Йордан Морехон осигури пети медал за България от Купа Странджа“

Йордан Морехон донесе пети орден за България от боксовия шампионат за Купа " Странджа “. Националът ни се причисли към Златислава Чуканова (50 кг), Станимира Петрова (54), Светлана Каменова (57) и Аслъхан Мехмедова (60), класирайки се на полуфиналите в юбилейното 75-то издание на шампионата.

Натурализираният кубинец си обезпечи най-малко бронзово отличие при най-тежките (+92 кг), откакто победи Алгирдас Баниулис (Литва). Морехон съумя да се оправи с литовеца след 5:0 съдийски гласа. Той бе доста безапелационен в хода на целия мач и в събота ще боксира за място на финала в категорията против представителя на Украйна Васил Ткачук.

Поражение позволи Кристиян Димитров. В категория до 92 кг българинът направи здрав мач с боксиращия се за Гърция Вагкан Наницанян, само че отстъпи с 0:4 съдийски гласа.

В петък ни чакат още 6 мача с българско присъединяване. На кръга ще забележим носителя на Купа „ Странджа “ в последните две години – Радослав Росенов (63.5 кг), Ясен Радев (54), Росен Марков (67), Рами Киуан (71), Уилиам Чолов (75) и Кристиян Николов (80).