Йоана Константинова се класира за втория кръг на сингъл при

...

Йоана Константинова се класира за втория кръг на Australian Open

Йоана Константинова се класира за втория кръг на сингъл при девойките на Аустрелиън Оупън. Българката победи безапелационно с 6:1, 6:2 Емили Сарц-Лунде от Норвегия. Срещата продължи 68 минути. Константинова завоюва пет следващи гейма от 1:1 до 6:1 в първия сет. Във втората част Йоана поведе с 3:0 и завоюва с 6:2.

Трима български тенисисти отпаднаха в първия кръг. Елизара Янева пропусна мачбол и отстъпи със 7:5, 5:7, 4:6 от Джой де Зеув от Нидерландия. Янева направи поврат от 3:5 до 7:5 с цел да завоюва първия сет. Във втората част Елизара стигна до мачбол при 5:4 и сервис на нидерландката, само че не съумя да се възползва. Българката загуби три следващи гейма от 5:4 до 5:7 и сетовете бяха изравнени. В третата част Елизара позволи пробив за 3:4 и не съумя да го върне.

Росица Денчева отстъпи с 4:6, 6:2, 1:6 от Кейт Фейки от Съединени американски щати, При юношите Иван Иванов загуби с 3:6, 3:6 от Енцо де Фрейтас от Бразилия.

Утре присъединяване си в шампионата стартират още три българчета. При юношите Александър Василев ще играе против №4 в схемата Реи Сакамото от Япония. Квалификантът Анас Маздрашки ще играе против различен тенисист минал през пресявките Андреа де Марки от Италия. Поставената под №16 при девойките Ива Иванова ще играе на старта против Лаура Брункел от Дания.