Йоана Константинова класира за осминафиналите на сингъл при девойките на

...
Йоана Константинова класира за осминафиналите на сингъл при девойките на
Коментари Харесай

Йоана Константинова е осминафиналистка на турнира от категория J300 в Траралгон

Йоана Константинова класира за осминафиналите на сингъл при девойките на шампионата от категория J300 в Траралгон, Австралия, който е предварителен за всички юноши преди първия за годината шампионат от Големия шлем - Australian Open.

Константинова започва конкуренцията с триумф с 6:2, 6:4 над Шихо Цуджиока от Япония, а във втория кръг Йоана изигра страховит мач и се наложи с 6:2, 6:3 над №3 в схемата Алена Ковачкова от Чехия.

В спор за място на четвъртфиналите българката ще играе против Моника Станкиевич от Полша.

За страдание, останалите родни представители на сингъл Траралгон позволиха провали и отпаднаха.

Във втория кръг при юношите Анас Маздрашки загуби с 1:6, 4:6 от 9-ия в схемата Ким от Република Корея. Преди този мач Маздрашки реализира три безапелационни победи, без да загуби сет, като две от тях пристигнаха в квалификациите и една в главната скица.



При девойките Елизара Янева загуби с 3:6, 4:6 от Лора Брунке от Дания, до момента в който Росица Денчева отстъпи с 4:6, 6:7 (7) на Емили Сарц-Лунде от Норвегия.

В утрешният ден пък следва да бъде даден старт на мачовете от шампионата на двойки, където при юношите Иван Иванов и Анас Маздрашки ще играят против германците Диего Дедура-Паломеро и Макс Шьонхаус.

Александър Василев в тандем с Уилям Винчигера от Швеция пък ще играят против шестите сложени Оливър Бондинг от Англия и Мейс Ротгеринг от Нидерландия.

При девойките европейските ни шампионки до 16 година Елизара Янева и Росица Денчева, сложени под №5, ще играят в първия кръг против Лили Тейлър и Габриел Вилегас от Австралия. Ива Иванова и Глориана Наум от Бенин, които са под №4 в схемата, ще започват против Виктория Милованова от Русия и Соня Жиенбаева от Казахстан. Йоана Константинова ще си партнира с Габия Паскаускас от Англия, а в първия си мач двете ще срещнат Аланис Хамилтън от Съединени американски щати и Изабел Лейси от Англия.

Треньор на родните гении за шампионатите в Австралия от страна на БФ Тенис е Серафим Грозев.





Намерете Българска национална телевизия в обществените мрежи:,,,
Източник: bnt.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР