Йоан Иванов остана на крачка от медалите във финала на

...

Йоан Иванов с четвърто място на халки на европейския олимпийски младежки европейски фестивал в Марибор

Йоан Иванов остана на крачка от медалите във финала на халки на шампионата по спортна гимнастика от програмата на еврвопейския олимпийски юношески европейски фестивал в Марибор, Словения.

Българинът се подреди на четвърта позиция с оценка от 13,133 точки. Той бе изпреварен единствено с 0,033 точки от италианеца Диего Вацола, който взе бронза. Шампион в дисциплината стана арменецът Хамлет Манукян с 13,666 точки.

Във финала на кон с гривни Давид Иванов остана шести, като получи за осъществяването си 12,866 точки. И в тази дисциплинираност купата е за Армения. Шампион стана Мамикон Хачатарян с оценка 13,996.

В събота в последния ден на надпреварата Йоан Иванов ще спори за медалите във финала на успоредка.

В шампионата по джудо Надие Джафар в категория до 70 килоаграма записа поредни победи над Исла Еркила (Финландия), Ксане Ван Лайф (Нидерландия), само че на полуфинала загуби от Джулия Марчак (Великобритания).

В мача за бронза българката отстъпи пред австрийката Йел Вернерт и раздели петото място в крайното класиране.

Любопитното е, че другият бронз в категорията завоюва Ван Лайф, която преди този момент беше победена от Джафар на четвъртфиналите.