Ясно е следващото препятствие пред Григор Димитров на Мастърса в

...

Финалистът от 2016 г. чака Гришо в Париж, ако бие Гаске

Ясно е идващото затруднение пред Григор Димитров на Мастърса в Париж, в случай че се оправи с първи си съперник там. Той първо би трябвало да отстрани представителя на домакините Ришар Гаске довечера, с цел да срещне на осминафиналите Джон Иснър.

Американецът, който предходната игра на финала на последния за годината Мастърс 1000, стигна до този стадий с победа над Диего Шварцман. Той го победи в трисетов трилър със 7:6, 6:7, 6:3 за над 150 минути на корта.

Всичко можеше да свърши надалеч по-рано, само че Иснър изпусна три мачбола във втория сет и всичко трябваше да се реши в третата част. В нея се стигна до един-единствен пробив в интерес на американеца и той се поздрави с триумфа.

Интересното е, че пробивът в подаването на аржентинеца в осмия гейм на третия сет беше и единственият за целия дуел. Но изцяло задоволителен, с цел да прати върлината с бомбен сервис от Съединени американски щати на осминафиналите.