Япония заяви, че няма да въвежда ембарго на руския нефт,

...
Япония заяви, че няма да въвежда ембарго на руския нефт,
Коментари Харесай

Япония няма да въвежда ембарго на руския нефт, а Индия поръча по-големи количества нефт от Русия

Япония съобщи, че няма да вкарва ембарго на съветския петрол, каквото е предлагането на ръководителя на Еврокомисията Урсула фон дер Лайен. Страната на изгряващото слънце има прекомерно лимитирани енергийни запаси и за нея е прекомерно мъчно неотложно да последва образеца на Европейския съюз, заяви Reuters.

Според министъра на стопанската система, търговията и индустрията на Япония Коити Хагиуда, Япония разполага с прекомерно лимитирани енергийни запаси и за нея е извънредно мъчно неотложно да вкара ембарго за съветския петрол. Едновременно с това министърът означи, че страните, които могат да си разрешат да лимитират вноса на енергийни запаси от Русия е значимо да се координират. Хагиуда добави, че Япония е подготвена да разиска новите наказания против Русия в границите на G7, следвайки предлагането на президента на Съединени американски щати Джо Байдън.

Reuters добавя, че през предходната финансова година съветският петрол е бил 4% от целия импорт на петрол за Япония, делът на съветския газ е бил 9%, а на съветските въглища – 11%.

Едновременно с това Индия, която е един от купувачите на съветски петрол, поръча по-големи количества от този енергиен запас, само че с концепцията да закупува съветски петрол при цена под 70 щ. $ за барел, заяви Bloomberg. Към сегашен ден един барел марка Brent се търгува при цена към 108 щ. $.
Източник: duma.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР