Япония започна по ударен начин решаващия етап на квалификациите в

...

Япония вкара 7 гола на Китай за летящ старт на квалификациите за Мондиал 2026

Япония стартира по ударен метод решаващия стадий на квалификациите в зона Азия за международното състезание по футбол през 2026 година, откакто разруши историческия си противник Китай със 7:0 вкъщи.

В Саитама звездите Ватару Ендо и Каотару Митома дадоха задатък от два гола на домакините още до почивката, а през втората част Такуми Минамино наниза още две попадения за " самураите ". Джуная Ито, Дайцен Маеда и Такефуса Кубо оформиха крайното 7:0 за Япония.

В третата фаза на квалификациите в зона Азия тимовете са разпределени в три групи по шест тима и ще играят на разменено посещение, като първите два отбора се класират непосредствено за Мондиал 2026, до момента в който третият и четвъртият в подреждането не престават към идващия стадий и ще се борят за още две квоти.

Световното състезание в Съединени американски щати, Канада и Мексико ще се организира от 11 юни до 19 юли и ще бъде с присъединяване на 48 тима.