Японецът Кей Нишикори ще бъде съперник на Рафаел Надал във

...

Кей Нишикори ще играе срещу Надал във финала в Монте Карло

Японецът Кей Нишикори ще бъде противник на Рафаел Надал във финалния мач в шампионата от сериите " Мастърс " в Монте Карло. Той се оправи с Александър Зверев във втория полуфинал, надделявайки в трисетов дрматичен мач – 3:6, 6:3, 6:4.

Нишикори пречупи Зверев в доста забавен конфликт, който завърши след 2.15 часа. Японецът трябваше да наваксва закъснение, само че сподели по-здрави нерви и се оправи.

Първите две част протекоха идентично и продължиха съвсем еднообразно – 38 и 39 минути. В първия сет резултатът се движеше гейм за гейм, само че с два пробива в самия край Зверев съумя да го измъкне. Той завоюва три следващи сета, с цел да затвори първата част.

Вторият сет стартира с пробив за Нишикори, който обаче беше върнат в четвъртия гейм, с цел да стартира всичко изначало. Все отново с два пробива в края Нишикори обърна нещата в своя изгода, с цел да изравни сетовете.

Signing off with back-to-back Top 5 wins for the first time since 2016.
Източник: dnevnik.bg