Янтра (Полски Тръмбеш) победи с 5:2 гостуващия в мач от

...

Янтра отнесе Академик

Янтра (Полски Тръмбеш) победи с 5:2 гостуващия в мач от 19-ия кръг на Северозападната Трета лига. Селекцията на Петър Кръстев можеше да бие с повече, в случай че нападателите бяха изцяло съсредоточени в завършващата фаза. Малко повече от половин час беше задоволителен на домакините да срутен дефинитивно противника си. В 19-ата минута Любомир Генчев центрира и Красен Славчев с глава откри резултата.

Малко по-късно беше изпълнен корнер през свищовската врата, Янислав Илиев смъкна топката на Тони Маречков и той я заби в мрежата на „ студентите “. След това бранител на Академик спря с нарушаване Ростислав Данчев и Генчев вкара дузпата за 3:0. После той матира вратаря и фаул – 4:0. В 56-ата минута Генчев оформи своя хеттрик от дузпа, направена още веднъж от Данчев. В последните минути на срещата Мартин Иванов беше най-съобразителен при блъсканица и понижи на 5:1. След това Кристиян Аначков от близко вкара втория гол за гостите.

Стартови сформира:

Янтра – 1. Радослав Рашков (капитан), 6. Красен Славчев, 17. Красен Каравелов, 11. Бранислав Ботев, 23. Емилиян Ангелов, 13. Тихомир Антонов, 19. Николай Иванов, 5. Янислав Илиев, 88. Тони Маречков, 7. Любомир Генчев, 10. Ростислав Данчев.
Треньор – Петър Кръстев

Академик – 84. Виктор Владимиров, 3. Иван Ганев (капитан), 15. Пламен Ангелов, 11. Георги Йорданов, 7. Стефан Трайков, 22. Михаил Ганев, 16. Мартин Колев, 17. Ивайло Данаилов, 18. Мартин Иванов, 14. Георги Колев, 2. Милен Петров.
Треньор – Борислав Борисов Северозападна Трета лига 19 кръг, неделя 28 февруари  Янтра (Полски Тръмбеш) 5:2краен резулат  Академик (Свищов)