Янтра и Ботев (Луковит) не излъчиха победител в Габрово –

...

Трилър в Габрово! Янтра изпусна дузпа, Ботев остана непобеден

Янтра и Ботев (Луковит) не излъчиха победител в Габрово – 2:2. Двубоят бе от шестия кръг на Северозападната Трета лига.

Стана извънредно забавна борба с офанзиви към двете порти и обрати в резултата. Половин час след началния съдийски сигнал гостите имаха гол задатък. Неразбирателство в габровската отбрана бе употребявано от Милен Тонев, който даде отличен пас и Христо Тодоров изпрати топката в мрежата. След почивката единствено за 5 минути домакините направиха цялостен поврат с две попадения на Стефан Иванов. След това Тодор Чирпанов пропусна самичък против луковитския пазач. В 67-ата минута обаче левият бранител на Янтра сгреши и топката бе подадена към Тонев, който изравни. В оставащите минути до края имаше обстановки и пред двете порти. В даденото от съдията продължение бе осъществено нарушаване в наказателното поле на Ботев. Пламен Кожухаров обаче не съумя да осъществя дузпата. Така луковитския състав остана единствения тим без загуба от началото на шампионата.