Янтра 2019 разпиля в Габрово гостуващия му Бдин (Видин) с

...

Янтра 2019 отнесе Бдин с 8:0

Янтра 2019 разпиля в Габрово гостуващия му Бдин (Видин) с 8:0. Двубоят е от петия кръг на Северозападната Трета лига. Това бе най-малкото с което се отърва отбора от крайдунавския град. Наказателната акция на домакините стартира още с началния съдийски сигнал, когато капитана Пламен Кожухаров откри резултата. В средата на първото полувреме той асистира за попадението на Искрен Писаров за 2:0. При този резултат пристигна и почивката. След нея габровските футболисти продължиха да налитат от всички страни към видинската врата. Изключително сполучливи бяха офанзивите им в последният половин час от мача. В 60-ата минута Христо Цонев направи резултата типичен. Десетина минути по-късно се разписа и Християн Кожупаров. В идващите 5 минути по един път вкараха брат му Пламен и Иво Георгиев. Малко преди последния съдийски сигнал по още един път се разписаха Цонев и Пламен Кожухаров, който оформи хеттрик. След тази победа Янтра излезе на върха в Северозападната Трета лига преди последния мач от кръга Локомотив (Мездра) – Севлиево (Севлиево), който ще се организира на 10 септември, вторник от 17:00 часа.

Състави:

Янтра: 1. Христо Лалев, 2. Георги Петракиев, 3. Ивайло Иванов, 17. Мартин Ангелов, 13. Ивайло Тодоров, 6. Делян Дончев, 7. Християн Кожухаров, 9. Стефан Иванов, 11. Искрен Писаров, 20. Христо Цонев, 8. Пламен Кожухаров /капитан/.
Треньор – Николай Василев

Бдин: 1. Красимир Иванов, 99. Денис Николов /капитан/, 8. Тони Цветков, 18. Стойчо Стойков, 19. Планимир Александров, 3. Атанас Кръстев, 10. Кристиан Коцов, 16. Милчо Милчев, 88. Петър Димитров, 71. Стоян Георгиев, 23. Петьо Кръстев.