Янис Адетокумбо реализира 20 от своите 54 точки в четвъртата

...

Янис поведе Милуоки за обрат срещу Ел Ел Клипърс в НБА

Янис Адетокумбо осъществя 20 от своите 54 точки в четвъртата част, а Милуоки навакса закъснение от 21 точки, с цел да завоюва със 106:105 мача си против Ел Ей Клипърс от постоянния сезон на НБА. Успехът е шести следващ за Бъкс. Адетокумбо добави и 18 битки. Гръцката звезда доближава границата от 50 точки за трети път в последните си 11 мача. Той означи рекордните в кариерата си 55 на 3 януари против Вашингтон и 50 единствено за 30 минути в неделя против Ню Орлиънс.

Янис бе прецизен на два пъти от наказателната линия при оставащи минути и 47 секунди, с цел да дада задатък на Бъкс - 106-105. Именно в този миг Милуоки поведе за пръв път през второто полувреме. Кауай Ленард и Пол Джордж пропуснаха при идващите две притежания на Клипърс. Джордж открадна топката от Джру Холидей и отборът му взе таймаут 27,1 секунди преди края. При подновяването на играта той не съумя да вкара, Ленард също пропусна. Адетокумбо взе битката, само че сгреши и даде владението на Клипърс при 15,1 секунди на часовника. Тимът от Ел Ей още веднъж стигна до Ленард, който обаче пропусна още един път в опит да реши мача със сирената.

Норман Пауъл означи 26 точки за Клипърс. Ленард приключи със 17 точки, 11 битки и 5 асистенции, само че вкара единствено 7 от 26-те си опита от игра. Маркъс Морис и Джордж осъществиха по 16 точки. Зубак записа 12 точки и 13 битки.

Крис Мидълтън означи 16 точки, а Холидей добави 12 за Бъкс. Холидей пропусна първите си осем удара и нямаше маркиран панер до края на третата четвърт.

В различен мач от миналата нощ Денвър Нъгетс победи Голдън Стейт Уориърс със 134:117 пред 19 555 фенове в зала " Бол Арена ".

Интрига на паркета имаше единствено до почивката, когато резултатът бе 70:69. След паузата Денвър подвигна оборотите и съумя да изкове още 16 точки разлика, които бяха изцяло задоволителни за триумфа.

Най-резултатен в срещата бе канадецът Джамал Мъри, който наниза 33 точки, само че сърбинът Никола Йокич беше огромният воин, откакто се отличи с трипъл-дабъл от 22 точки, 14 битки и 16 асистенции. Стеф Къри пък бе най-ефективен за гостите с 28 точки.

Денвър е водач в Западната конференция с 36 победи и 16 загуба, а Голдън Стейт е на девета позиция с баланс 26-26.