Яник Синер записа втора поредна трисетова победа и намери място

...

Синер е на 1/4-финал в Хале след обрат срещу Сонего

Яник Синер записа втора поредна трисетова победа и откри място измежду четвъртфиналистите на тазгодишната АТР 500 конкуренция в Хале. Той надигра различен италианец - Лоренцо Сонего, с 6-7(4), 6-4, 6-4. Световният №9 загуби трагично откриващата част, само че все пак проби измежду първите осем, откакто направи същото и преди седмица в Хертогенбош.

В борба за класиране на полуфиналите в Хале му следва да премери сили с Ян-Ленард Щруф или Александър Бублик.

В първия сет и двамата пропуснаха по няколко шанса за пробив, най-после се стигна до тайбрек. Той също бе доста оспорван, само че Сонего сподели повече самообладание и приключи сета със серия от три безответни точки, надделявайки със 7-6(4).

Световният №39 можеше да направи голяма крачка към успеха, само че при 1-0 във втория сет пропиля две благоприятни условия за пробив. Тези пропуснати шансове му костваха скъпо, защото малко по-късно Синер осъществя брейк, който затвърди за 4-2. Макар да пропусна три следващи сетбола в деветия гейм, четвъртият подложен резервира хладнокръвие и приключи сета със сервис гейм на нула за 6-4.

Заключителната част се разви по подобен метод – Сонего още веднъж пропусна точка за пробив във втория гейм, като първият брейк още веднъж бе в актива на Синер и той направи резултата 5-3 в своя изгода. Световният №9 не пропусна шанса да сервира за мача и победи с 6-7(4), 6-4, 6-4 по-късно под 3 часа игра. /БГНЕС

Източник: bgnes.bg