Яник Синер се класира за четвъртфиналите на тенис турнира в

...

Водачът в схемата Яник Синер е на четвъртфинал в Ротердам след успех над Гаел Монфис

Яник Синер се класира за четвъртфиналите на тенис шампионата в Ротердам от сериите ATP 500.

Водачът схемата се наложи с 6:3, 3:6, 6:3 над френския деец Гаел Монфис и записа 11-ата си поредна победа след съвсем два часа игра.

За Синер успеха е общо под номер 14, като първенецът от Откритото състезание на Австралия няма загуба от Финалите на ATP през ноември.

На четвъртфиналите в Ротердам той ще срещне канадеца Милош Раонич, който си обезпечи място в тази фаза още в сряда.

Място в топ 8 на шампионата откри и и финландецът Емил Руусувуори, който потвърди, че е един от най-хубавите играчи в света, когато става дума за дуели в зала. Руусувуори се нуждаеше от единствено 66 минути, с цел да отстрани германеца Ян-Ленард Щруф след 6:3, 6:3.

Следващият противник на финландеца е представителят на домакините Талон Грийкспор, който по-рано в четвъртък в профил поляка Хуберт Хуркач с 6:7(5), 7:6(5), 7:6(4).

Наградният фонд на шампионата в Ротердам е 2,3 милиона евро.