Яник Синер постигна още един обрат след сет пасив. Италианецът

...
Яник Синер постигна още един обрат след сет пасив. Италианецът
Коментари Харесай

Напук на проблемите извън корта: Синер пак се измъкна след обрат над щастлив губещ в Пекин

Яник Синер реализира още един поврат след сет пасив. Италианецът несъмнено не страда от разсейвания отвън корта, откакто преди броени дни загуби своята вуйна, на която посвети извоюваната купа от US Open, а през днешния ден се разбра, че WADA е трансформирала мнението си по неговия проблем и той е заплашен със прекъсване на спортните му права за интервал от до 2 години.

Изглежда обаче и това не е в положение да пречупи духа на международния номер едно, който на старта в Пекин се върна от сет пасив против Николас Джари, а през днешния ден направи безусловно същото, с цел да преодолее съпротивата на " шастливия губещ " Роман Сафиулин.

Руснакът показва образно за какво може да се похвали с победи над Александър Зверев, Стефанос Циципас и Карлос Алкарас, само че италианецът отхвърли да се причисли към този лист и победи с финалното 3:6 6:2 6:3 за 2 часа и 22 минути игрово време, с което защитаващят първенец си обезпечи 1/4-финален конфликт с ветерана Роберто Баутиста Агут, възползвал се оптимално от отдръпването на Григор Димитров в неговия поток от схемата.

69-ият в света започва стремително срещата и проби огромния любимец още на старта, като първата отмора пристигна при 3:0 гейма в интерес на Сафиулин. Италианецът се върна скоропостижно в играта, намалявайки пасива си до 2:3 и излеждаше, че нещата си идват по местата.

" Щастливия губещ " обаче беше доста по-ефективен на първи сервис, а също така пласира два пъти повече уинъри от топ поставения в хода на частта, като всичко това му разреши още веднъж да си върне пробива преимущество и този път да го задържи до приключването на сета.

Сафиулин беше тестван в самото начало на втората част, само че той не трепваше във значимите моменти и поддържаше равенството до 2:2, спасявайки редица точки за пробив. Все отново закономерното се случи и Синер се възползва от видното си игрово преимущество, печелейки цели седем следващи гейм, с цел да се откъсне напред с 3:0 в решителната част.

Руснакът не се беше предал и затрудняваше съществено противника си от ретур, единствено че международният номер едно устоя на офанзивите от другата страна на мрежата и продължава да мечтае за втора поредна купа в китайската столица.

Staying tough
Източник: tennis.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР