Янаки Милев загуби финала на сингъл на турнира по тенис

...
Янаки Милев загуби финала на сингъл на турнира по тенис
Коментари Харесай

Янаки Милев загуби финала на тенис турнира в Анталия

Янаки Милев загуби финала на сингъл на шампионата по тенис на клей от сериите " Фючърс " на Световната федерация ITF в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди $.

18-годишният българин отстъпи на поставения под номер №1 Николае Мъдъраш (Швеция) с 3:6, 2:6 за 104 минути. Двубоят стартира равностойно, само че след 3:3 Мъдъраш взе осем от идващите девет гейма по пътя си към триумфа. Милев не можа да осъществя пробив в мача, като пропусна всичките си девет благоприятни условия, а това се оказа решаващо.

Българинът си обезпечи 8 точки за международната класация и ще запише рекордно класиране в международната класация. Той ще се изкачи с 99 места до №795 в света.

През идната седмица българинтът ще играе на различен шампионат от ITF в Анталия с награден фонд 15 хиляди $.





Намерете Българска национална телевизия в обществените мрежи:,,,
Източник: bnt.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР