Янаки Милев се класира за първи път в кариерата си

...

Янаки Милев ще играе за титла в сериите Фючърс

Янаки Милев се класира за първи път в кариерата си за край в шампионатите от сериите „ Фючърс “ на Световната федерация по тенис ITF.

На шампионата по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди $ 18-годишният българин в профил на полуфиналите лидера в схемата Макс Хоукес (Нидерландия) с 6:2, 5:7, 7:6(5).

Двубоят продължи два часа и 38 минути. Милев бе безапелационен в първия сет, поведе с 5:1 и завоюва с 6:2, само че във втората част позволи поврат от 3:2, само че 3:4 и изпусна самодейността. Хоукес изравни сетовете след 7:5 в своя изгода. Крайният победител бе избран след тайбрек в третия сет, в който българинът надви.

Съперник на Янаки Милев в мача за трофея в Анталия ще бъде вторият подложен в схемата Рудолф Молекер (Германия). За българина следва и мач от полуфиналите при двойките в тандем с Рубен Господжинацки (Италия).

Гледай тенис на MAX с най-вълнуващите дуели от ATP Masters 1000, ATP 500 и ATP 250, ATP Finals и Next Gen, онлайн, единствено в ефира на MAX Sport.