Янаки Милев се класира за финала на турнира по тенис

...

Янаки Милев ще играе за титлата в Анталия

Янаки Милев се класира за финала на шампионата по тенис на клей в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди $. Българинът, който чества 19-ия си рожден ден през днешния ден, надигра втория подложен швейцарец Дамиен Венгер със 7:6(3), 7:6(4) в мач, траял два часа и 24 минути.

В първия сет Милев поведе с 3:1 гейма, позволи поврат до 3:5, само че съумя да стигне до тайбрек и да го завоюва. Във втората част българския тенисист бе догонваш в резултата, изравни за 6:6 и в тайбрека още веднъж бе по-убедителен.

С триумфа Милев си обезпечи 8 точки за международната класация и 1272 $.

Негов противник в борбата за купата ще бъде представителят на Швеция и номер 1 в схемата в Анталия Драгош Николае Мадараш.

Това е трети край за Янаки Милев през тази година от шампионати за мъже на ITF. На 12 март той завоюва първа купа в кариерата си от сериите „ Фючърс “ на ITF, ставайки първенец на различен шампионат в турския курорт.