Ямбол постигна победа като домакин над Левски с 86:69 (24:22,

...

Ямбол удари Левски с 86:69

Ямбол реализира победа като хазаин над Левски с 86:69 (24:22, 29:16, 18:13, 15:18) в мач от НБЛ, нанасяйки осмо проваляне на „ сините “. Тимът на Тити Папазов остава трети в класирането. Победата бе седма за домакините от началото на сезона и трета в последните им три мача, като те се изкачиха на осма позиция в таблицата. След равностойно начало баскетболистите на Ямбол изиграха по-добра втора четвърт и дръпнаха с 15 точки на почивката при 53:38. Домакините демонстрираха по-ефективна пукотевица и усилиха задатъка си до 71:51 до края на третата част, а гостите не откриха метод да стопят значително пасива си в оставащите минути. Иван Лилов бе най-резултатен за триумфа на Ямбол със 17 точки, 9 битки и 4 асистенции, Декуан Морис означи 15 точки, а Доминик Кристиано добави 14 точки и 6 битки. За „ сините “ Златин Георгиев приключи с дабъл-дабъл от 15 точки, 10 битки и 5 асистенции, а Лъчезар Димитров и Марио Боянов вкараха по 12 точки.

В идващия кръг на НБЛ Левски ще гостува на отбора на Шумен на 16 февруари, тимът на Ямбол приема Черноморец на 18 февруари, а Рилски състезател почива.
Източник: novsport.com