Ямбол победи с 90:79 (16:27, 32:23, 21:9, 21:20) Черно море

...

Пета загуба за Черно море Тича в първенството

Ямбол победи с 90:79 (16:27, 32:23, 21:9, 21:20) Черно море Тича в мач от петия кръг от НБЛ пред личната си аудитория в зала " Диана ". Това е първи триумф за Ямбол и пета загуба за варненския отбор от началото на сезона в мъжкото баскетболно състезание.

Гостите от Варна започнаха стремително срещата, като поведоха с 14:1. След 04:32 мин. игра на терена за Ямбол се появи Никола Джурич, който раздвижи играта на своите. Въпреки това домакините не съумяха да наваксат огромния си пасив. Втората част стартира по-добре за тях, като след няколко положителни изяви на Ивко Ивков още първоначално и забивка на Огъстин Окосун разликата беше стопена до 1 точка (34:35). Все отново варненци се отдръпнаха с задатък от 2 точки на почивката (50:48).

След паузата играчите на Иван Чолаков изглеждаха преобразени. Те диктуваха темпото на игрището от началото и приключиха частта с преднина от 10 точки (69:59). " Моряците " продължаваха с опитите да се върнат в срещата, а панер на Цветомир Куртев понижи разликата до 5 точки (64:69). След това Черно море загуби ритъма си и разреши на противника да се откъсне със 17 точки (81:64), а до нов поврат в срещата не се стигна.

За Ямбол Айзея Уилямс приключи с 26 точки, а по 13 прибавиха Никола Джурич и Огъстин Окосун.

За Черно море Тича Георги Боянов се отличи с дабъл-дабъл - 23 точки и 14 битки, а Цветомир Куртев наниза 18.

Източник: petel.bg