Ямбол победи с 84:68 (21:17, 23:8, 20:27, 20:16) Шумен като

...

Ямбол записа втори успех в НБЛ

Ямбол победи с 84:68 (21:17, 23:8, 20:27, 20:16) Шумен като посетител в мач от шестия кръг на НБЛ. Успехът е втори за отбора на Александър Алексиев, който има и 3 загуби в сметката си. Шумен пък е с баланс 1-5.

В идващия кръг Шумен банкет Спартак Плевен, а Ямбол е хазаин на Балкан.

Срещата в “Арена Шумен ” стартира извънредно равностойно, като след 10 минути игра гостите си осигуриха нежна преднина от 4 точки. Убийствена втора част обаче им обезпечи успокоение преди почивката, като на нея се отдръпнаха с задатък от 19 точки. След паузата Шумен се върна в играта, печелейки третата четвърт с 27:20 и намалявайки пасива си до 12 точки. Това обаче не беше задоволително за домакините да стигнат до поврат.

Трей Сампсън вкара 18 точки за Ямбол, Декуан Морис се разписа с 16 точки, а 13 точки наниза Доминик Кристиано.

За Шумен Георги Кендеров избухна с 30 точки, а Ореолуапо Идоу добави 19 точки.

Гледай баскетбол на MAX с най-вълнуващите дуели от Евролига, Еврокупа и Национална баскетболна лига на България, онлайн, единствено в ефира на MAX Sport.