Якуб Станцл вкара втория си гол в мача 11,7 секунди

...

Канада отпадна от световното първенство по хокей за юноши след загуба с 3-2 от чехите

Якуб Станцл вкара втория си гол в мача 11,7 секунди преди края на третия интервал, когато Чехия оцеля след загубата на преднина от 2-0, с цел да победи Канада с 3-2 и преминете към полуфиналите на международното състезание по хокей за юноши във вторник.

Томаш Цибулка имаше другия гол за Чехия. Якуб Вондрас завоюва успеха.

Матю Ууд и Джейк Фърлонг дадоха отговор за Канада. Матис Русо позволи загубата в петия си следващ старт на шампионата до 20 години.

Северноамериканците водеха играта през по-голямата част от последните 40 минути, преди Станкл да насочи удар към вратата в последните секунди на постоянното време който се отклони от стика на канадския бранител Оливър Бонк – наследник на някогашния НХЛер Радек Бонк – и победи зашеметения Русо.

Четвъртфиналът във вторник беше реванш от миналогодишния мач за златен орден в Халифакс, к...