Потребителите на Xiaomi 14 започнаха да получават глобален Android 15 с HyperOS 1.1
Xiaomi стартира да популяризира актуализацията до Android 15 за световните консуматори на Xiaomi 14. Тази актуализация включва HyperOS 1.1 на Xiaomi, която усъвършенства анимациите, продуктивността и навигацията. В момента актуализацията се дава единствено за Xiaomi 14. Скоро след нея може да се появи и за Xiaomi 14 Ultra, само че към момента не е оповестена формалната дата на излизане за другите модели.
Актуализираната версия зависи от района. В Европа потребителите получават версия OS1.1.4.0.VNCEUXM. В другите райони това е версия OS1.1.3.0.VNCMIXM. Въпреки че това не е най-новата версия HyperOS 2.0, тя въпреки всичко носи редица потребни усъвършенствания. Потребителите ще виждат един доста по-добър дизайн на началния екран, изводи екран и менюто с най-новите приложения.
HyperOS 1.1 може и да не трансформира всичко, само че с помощта на нея Android 15 работи по-плавно и се усеща по-добре. Подобрените анимации и продуктивност карат устройството да се усеща като по-бързо. Потребителите, които желаят повече функционалности, могат да чакат HyperOS 2.0, която Xiaomi тества в Китай. Глобалната версия може да се появи скоро след тестванията.
Xiaomi тества HyperOS 2.0 в Китай на моделите Xiaomi 14 със постоянна бета версия на Android 15. HyperOS 2.0 усъвършенства метода на свързване на устройствата на Xiaomi, като да вземем за пример смарт телефоните и продуктите за интелигентния дом. Освен това предлага по-добър дизайн, продуктивност и функционалности с изкуствен интелект. След тестване и осъществяване на нужните корекции, Xiaomi може да я пусне в международен мащаб.




