По този начин „Биковете“ се възползваха почти максимално от отпадането

...

Пълно класиране при отборите във Формула 1 след Гран При на Франция

По този начин „Биковете“ се възползваха почти максимално от отпадането на Шарл Леклер и спорното тактическо решение на Ферари за втори стоп на Карлос Сайнц, който извади испанеца от битката за третото място. Все пак той успя да запише най-бързата обиколка в рамките на състезанието, му донесе на него и Ферари една бонус точка.
 Гран При на Франция: Верстапен завоюва, Леклер отпадна Гран При на Франция: Верстапен завоюва, Леклер отпадна
Въпреки нея Скудерията записва недостиг от 26 точки по отношение на Ред Бул за уикенда във Франция. Така разликата сред двата екипа към този момент е цели 82 точки в интерес на „ Биковете “, които имат актив от 396 пункта. Третото място се заема от отбора на Мерцедес, който има събрани 270 точки. Пилотите на „ Сребърните стрели “ Люис Хамилтън и Джордж Ръсел финишираха втори и трети на „ Пол Рикар “
 Пълно класиране при водачите във Формула 1 след Гран При на Франция Пълно класиране при водачите във Формула 1 след Гран При на Франция