Инцидентът се случи малко след като бяха развени червените знамена

...
Инцидентът се случи малко след като бяха развени червените знамена
Коментари Харесай

Протестиращи нахлуха на „Силвъсртоун“ малко след старта на Гран При на Великобритания

Инцидентът се случи малко след като бяха развени червените знамена заради масовата катастрофа в първия завой. За щастие се е разминало без тежки последствия, тъй като маршалите на пистата са реагирали бързо и са спрели ескалацията на напрежението.

Silverstone protest
— Sam Kelly (@Ilovecats363829)
Активистката група Just Stop Oil пое отговорност за инцидента. Арестувани са били общо седем човека.

В дните преди състезанието полицията в Нортхемптъншир съобщи, че разполага с надеждна информация, че се планира протест по време на Гран При на Великобритания. От органите на реда призоваха подобни действия да не се предприемат, тъй като те носят със себе си огромен риск за здравето както на протестиращите, така и на пилотите, маршалите и феновете.
 Протест заплашва Гран При на Англия Протест заплашва Гран При на Англия
„ Много съм отчаян от обстоятелството, че тази група от хора пренебрегва нашите предизвестия пред спортни ден и взе рисково рисковото решение да нахлуе на пистата. Ние предложихме да приемем спокойно събитие на пистата, само че вместо това те избраха да изложат животите на водачите, маршалите и доброволците на риск. Много е разочароващо, че някой би взел сходно решение “, съобщи Том Томпрън, основният контрольор, който дава отговор за събитието.

Снимки: Gettyimages
Източник: sportal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР