...

Порторож: Радукану загуби от квалификантка след спечелен сет 6-0

WTA Zavarovalnica Sava Portoroz, втори кръг
Ема Радукану – Ана-Лена Фридзам 5-7, 6-0, 3-6

Участието на Ема Радукану на WTA 250 шампионата в Порторож завърши още във втори кръг. Шампионката от US Open 2021 завоюва сет на 0, само че все пак загуби от квалификантката Ана-Лена Фридзам след 7-5, 0-6, 6-3 в интерес на германката.

По този метод 28-годишната тенисистка стигна до топ 8 на WTA шампионат за първи път от Лион 2020. Тя имаше единствено една WTA победа през сезона преди тази седмица и се бе смъкнала до №213 в света.

Фридзам въпреки всичко имаше самочувствието на това, че бе побеждавала Радукану с 6-4, 6-2 на ITF шампионат в Роухемптън през 2019-а, когат британката бе единствено на 16 години.

След три пробива в първите четири гейма на мача Радукану пое контрола и поведе с 5-3. Поставената под №1 обаче пропусна четири сетбола, в това число два на собствен сервис.

Сервирайки при 5-6 Радукану изкълчи левия си крайник, а Фридзам се възползва и приключи сета с къса топка.

Фаворитката отвърна по брилянтен метод след завръщането си на корта в резултат на медицинския таймаут сред сетовете.

Първите три гейма на втория сет минаха през голям брой равенства като и двете правеха страхотни уинъри. Все отново играещата по-често на мрежата Радукану ги завоюва, а до края на сета по този начин и не загуби гейм.

Германката съумя да се възвърне и в решителния сет двете играеха решително на сервис. Фридзам обаче бе тази, която увеличи равнището, с цел да стигне до основния пробив за 5-3, след което осъществя още първия си мачбол с прекрасен бекхенд уинър.

Така квалификантката реализира втора победа след изгубен сет на 0. Същото се случи и в мача ѝ в първи кръг против Елизабет Мандлик, приключил 0-6, 6-4, 6-1.

За нея следва дуел против Даян Пари, която доближи третия си WTA четвъртфинал след 7-6(2), 6-4 над Катерина Синякова.
Източник: tenniskafe.com