WACO, Тексас (AP) — Елиза Мопин, Габи Грегъри и Серена

...

Четвъртият класиран щат Канзас жени се събира за 13-та поредна победа, 58-55 над номер 13 Baylor

WACO, Тексас (AP) — Елиза Мопин, Габи Грегъри и Серена Съндел имат по 16 точки и четвърти- класираният в класацията Канзас Стейт, играещ без контузен открояващ се център Айока Лий, се съвзе късно, с цел да удължи победната си серия до 13 мача с победа с 58-55 над 13-ия в ранглистата Бейлър в понеделник вечер.

Докато Бейлър се опитваше да изравни изстрел в края, Джейлин Глен блокира опит за 3 точки в края на играта на Дре’Уна Едуардс.

Дивите котки (19-1, 8-0 Big 12) се изкачиха с три позиции в новото изследване на Associated Press по-рано в понеделник за най-високото им класиране от 2003 година насам. Измъчвани от загуби, те изоставаха с 13 преди полувремето и не изоставаше от първите две минути на играта преди тройката на Maupin при 7:19 до края.

Бела Фонтлерой имаше 12 точки, а Едуардс имаше 11 за Бейлър (15-3, 4-3), който загуби вкъщи за първи път този сезон. Мечките бяха с 10-0, в това число първите си три мача в новия Foster Pavilion.