Томова отпадна в Алтенкирхен
W60 Алтенкирхен, първи кръг
Виктория Томова – Джоан Зюгер 3-6 6-4 4-6
Най-добрата ни тенисистка позволи изненадващо проваляне на старта на шампионата в Алтенкирхен, Германия, с награден фонд 60 хиляди $.
Виктория Томова, която бе под №2 в схемата на конкуренцията, отстъпи на швейцарката Джоан Зюгер с 3-6 6-4 4-6.
Първата ракета изоставаше през по-голямата част от срещата, само че се бори до последната точка и съвсем съумя да запише цялостен поврат. В третия сет обаче позволи късен пробив, сервирайки за оставане в мача и това я извади от конкуренцията.
21-годишната ѝ съперничка се изкачи с съвсем 300 позиции през предишния сезон и дебютира в топ 300, като сега се намира под №264. Въпреки това Томова бе любимец в дуела, само че не съумя да се наложи над Зюгер.
Междувременно стана ясно, че Вики ще играе в главната скица на WTA 250 шампионата в Гуадалахара през идната седмица.
Единствените победи на първата ни ракета за сезона остават на квалификациите на Australian Open, където тя се класира за главната скица, само че срещна Ализе Корне – французойката направи приказен шампионати и дебютира на четвъртфинал от Големия шлем при 60-ия си опит.




