Вятърът от северозапад ще се усили, в страната ще навлиза

...
Вятърът от северозапад ще се усили, в страната ще навлиза
Коментари Харесай

Времето днес, прогноза за вторник, 29 юли: Навлиза прохладен въздух, очакват се валежи, гръмотевици и градушки

Вятърът от северозапад ще се усили, в страната ще навлиза релативно леден въздух, по-осезаемо в Дунавската низина, съобщи Българска национална телевизия.

Купесто-дъждовна облачност ще се развива в началото в западните и в централните региони, а през втората половина на деня - и над източните. Очакват се превалявания, гръмотевици и градушки на доста места. Максималните температури ще са от 28° до към 33°, в югоизточните елементи – до 35°, в София - към 28°.

Слънчево ще е по Черноморието до обяд. През деня и там ще са доста регионите с превалявания и гръмотевици. Сутринта ще духа до сдържан вятър от север-северозапад, след обяд ще се ориентира от изток-югоизток. Максималните температури ще са сред 28° и 31°. Температурата на морската вода е към 27°. Вълнението на морето ще се усили до 2 - 3 бала.

В планините облачността ще е забележителна, купеста и купесто-дъждовна. Ще има превалявания, гръмотевични стихии.

Ще бъде прохладно, ще духа сдържан вятър с посока от запад-северозапад, единствено по най-високите елементи - мощен от запад-югозапад.

Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР