Вярвам, че залата е изпълнена с почтени хора, което е

...
Вярвам, че залата е изпълнена с почтени хора, което е
Коментари Харесай

Удостоиха петима изявени личности със званието „Почетен гражданин на Сливен“

„ Вярвам, че залата е изпълнена с честни хора, което е доста по-важно, в сравнение с да си почетен “. Това сподели от трибуната Янко Братанов откакто получи знаците за „ Почетен жител “ от кмета Стефан Радев.

Ден преди празника на Сливен, Общински съвет организира тържествена сесия, на която с най-високото звание на Общината бяха удостоени петима изявени персони от града под Сините камъни.

Братанов заслужи доверието на съветниците откакто през годините е посочил, че е един от най-хубавите и като играч и треньор в леката атлетика. Той е европейски първенец, шести на Олимпийски игри, в треньорската активност сътвори плеяда от международни и азиатски първенци на Катар и Бахрейн. Известен е с дарителската си активност, а и като художник и колекционер на картини от български и международни създатели.

 Удостоиха петима изявени персони със званието „ Почетен жител на Сливен “

Със званието „ Почетен жител на Сливен “ бе почетен и Пламен Братойчев – играч и треньор по повдигане на тежести. Той има богата спортна визитка като играч – международен и европейски медалист, пети на Олимпийски игри. Като треньор неговите състезатели са на почетната стълбичка на най-големите международни, европейски и национални конгреси. Под наставничеството му Божидар Андреев е първенец на младежката Олимпиада и бронзов медалист на тазгодишните игри в Париж.

След приемане на оценката Братойчев благодари на дългогодишния ръководител на клуба по лека атлетика Стефан Георгиев, който при започване на спортната му кариера е повярвал в неговите качества и е направил по този начин, че да бъде част от сливенския спорт.

 Удостоиха петима изявени персони със званието „ Почетен жител на Сливен “

Атанас Иванов, който е дълготраен играч и треньор по лека атлетика, изрече признателност към кмета на Общината за това, което прави за сливенския спорт.

„ Никъде в България няма такова внимание и грижи, каквото нашата Община поставя за сливенския спорт “, сподели Иванов след приемане на званието „ Почетен жител “

В стогодишната история на леката атлетика в Сливен Атанас Иванов е треньорът, който е построил най-вече спортисти, спечелили медали и класирани на най- огромните конгреси - Олимпиади, Световни и Европейски шампионати по лека атлетика навън и закрито.

 Удостоиха петима изявени персони със званието „ Почетен жител на Сливен “

Проф. доктор на изкуствознанието Стефан Хърков е един от дребното музиколози в Сливен, който от години изследва музикалната история на града, сливенските композитори, хорове и музикални сформира. За свята активност той също бе почетен със званието „ Почетен жител “.

„ Сливенската просвета е нещо удивително, грандиозно и отговорно. Приемам тази премия като самопризнание за заслугите на всички, с които съм работил в Сливен и не преставам да подкрепям контакти “, показа професорът при връчване на оценката.

 Удостоиха петима изявени персони със званието „ Почетен жител на Сливен “  Удостоиха петима изявени персони със званието „ Почетен жител на Сливен “

Снимки от тържествената сесия през днешния ден..
Източник: darik.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР