Румен Радев прие управлението от служебния кабинет „Гюров“
Вярвам, че нашето държавно управление е първа стъпка в установяването на устойчиво, стратегически насочено ръководство на България, сподели новият министър-председател
Официална гала по предаване и приемане на властта се организира в Гранитната зала на Министерския съвет.
" Ние всички тук не сме инцидентно ", бяха първите думи на досегашния длъжностен министър председател Андрей Гюров и добави, че служебното държавно управление оставят една " изправена страна " и " едно изправено общество ".
" Нашето време беше време на последователност и правда. Срещу нас имаше удари и гняв! Не предавайте властта на тези хора и не се опасявайте от истината. Животът на едно държавно управление не се мери в месеци и от години, а от наследството ", сподели Гюров.
Вярвам, че нашето държавно управление е първа стъпка в установяването на устойчиво, стратегически насочено ръководство на България с един небосвод – модерното развиване на България като модерна европейска страна. Това съобщи от своя страна новоизбраният министър-председател Румен Радев. В изявлението си пред досегашните и новоизбраните министри той означи, че държавното управление ще работи и за гарантиране сигурността и благоденствието на българските жители с ясни полезности – народна власт, независимост, взаимност и правдивост.
Радев поздрави служебния кабинет за работата по произвеждането на естествени и почтени избори, както и за обезпечаването на последователност в институциите. Той благодари и за даването на обстоен отчет за настоящото положение на изпълнителната власт.
По думите на Радев Андрей Гюров е бил предназначен да извършва задачата на длъжностен министър председател вследствие на „ злощастни промени на Конституцията, които вкараха България в задънена улица “.
" Знам, че не Ви беше елементарно ", добави новоизбраният министър председател.
Румен Радев пожела на членовете на служебния кабинет здраве и триумф в по-нататъшните действия.
По-рано Гюров и Радев организираха самостоятелна среща в Министерския съвет преди формалната церемонията, оповестиха от пресслужбата на кабинета.
Служебният министър председател е поздравил Радев за триумфа на изборите. Новоизбраният министър председател е поздравил досегашния министър-председател за честността на вота. Гюров е предал на Радев отчети и разбори за настоящото положение и вероятностите пред ръководството. Подобен разбор е подготвил и всеки един от служебните министри за своя правоприемник. Радев е получил отчетите на всяко едно настрана министерство, осведомиха от държавната пресслужба.
Преди това Народното събрание избра държавното управление с министър-председател Румен Радев. Съставът на кабинета беше утвърден със 122 гласа „ за “, 70 „ срещу “ и 36 „ въздържал се “. Министерският съвет се състои от министър-председател, четирима заместител министър-председатели и 18 министри.
В поддръжка на държавното управление гласоподаваха от " Прогресивна България ", ГЕРБ-СДС се въздържаха, а Движение за права и свободи, " Демократична България ", " Продължаваме промяната " и " Възраждане " гласоподаваха " срещу ". Същото беше гласуването по групи и за структурата на кабинета.
След оповестяване на резултата, ръководителят на Народното събрание Михаела Доцова поздрави новоизбраното държавно управление и пожела: " На добър час на Министерския съвет ".
След това членовете на новото постоянно държавно управление поставиха клетва пред Народното събрание.
Официална гала по предаване и приемане на властта се организира в Гранитната зала на Министерския съвет.
" Ние всички тук не сме инцидентно ", бяха първите думи на досегашния длъжностен министър председател Андрей Гюров и добави, че служебното държавно управление оставят една " изправена страна " и " едно изправено общество ".
" Нашето време беше време на последователност и правда. Срещу нас имаше удари и гняв! Не предавайте властта на тези хора и не се опасявайте от истината. Животът на едно държавно управление не се мери в месеци и от години, а от наследството ", сподели Гюров.
Вярвам, че нашето държавно управление е първа стъпка в установяването на устойчиво, стратегически насочено ръководство на България с един небосвод – модерното развиване на България като модерна европейска страна. Това съобщи от своя страна новоизбраният министър-председател Румен Радев. В изявлението си пред досегашните и новоизбраните министри той означи, че държавното управление ще работи и за гарантиране сигурността и благоденствието на българските жители с ясни полезности – народна власт, независимост, взаимност и правдивост.
Радев поздрави служебния кабинет за работата по произвеждането на естествени и почтени избори, както и за обезпечаването на последователност в институциите. Той благодари и за даването на обстоен отчет за настоящото положение на изпълнителната власт.
По думите на Радев Андрей Гюров е бил предназначен да извършва задачата на длъжностен министър председател вследствие на „ злощастни промени на Конституцията, които вкараха България в задънена улица “.
" Знам, че не Ви беше елементарно ", добави новоизбраният министър председател.
Румен Радев пожела на членовете на служебния кабинет здраве и триумф в по-нататъшните действия.
По-рано Гюров и Радев организираха самостоятелна среща в Министерския съвет преди формалната церемонията, оповестиха от пресслужбата на кабинета.
Служебният министър председател е поздравил Радев за триумфа на изборите. Новоизбраният министър председател е поздравил досегашния министър-председател за честността на вота. Гюров е предал на Радев отчети и разбори за настоящото положение и вероятностите пред ръководството. Подобен разбор е подготвил и всеки един от служебните министри за своя правоприемник. Радев е получил отчетите на всяко едно настрана министерство, осведомиха от държавната пресслужба.
Преди това Народното събрание избра държавното управление с министър-председател Румен Радев. Съставът на кабинета беше утвърден със 122 гласа „ за “, 70 „ срещу “ и 36 „ въздържал се “. Министерският съвет се състои от министър-председател, четирима заместител министър-председатели и 18 министри.
В поддръжка на държавното управление гласоподаваха от " Прогресивна България ", ГЕРБ-СДС се въздържаха, а Движение за права и свободи, " Демократична България ", " Продължаваме промяната " и " Възраждане " гласоподаваха " срещу ". Същото беше гласуването по групи и за структурата на кабинета.
След оповестяване на резултата, ръководителят на Народното събрание Михаела Доцова поздрави новоизбраното държавно управление и пожела: " На добър час на Министерския съвет ".
След това членовете на новото постоянно държавно управление поставиха клетва пред Народното събрание.
Източник: flagman.bg
КОМЕНТАРИ




