Втородивизионният Монтана отстрани елитния Черно море на 1/16-финалите в турнира

...

"Черно море" и "Верея" отпаднаха за Купата

Втородивизионният " Монтана " в профил елитния " Черно море " на 1/16-финалите в шампионата за Купата на България по футбол. Монтанци завоюваха с 2:1 вкъщи против " моряците " след уверено попадение на Петър Атанасов в последните секунди на постоянното време. Преди това Атанас Илиев изведе домакините напред в 23-ата минута, а Марек Кузма изравни в 88-ата минута.

" Локомотив 1912 " София, който също се подвиза във Втора лига, победи на собствен терен " Верея " с 2:1. Иво Иванов даде задатък за столичани още във втората минута, до момента в който Еркебулан Нургалиев изравни 10 минути преди почивката. Крайното 2:1 беше завършено от Николай Цветков от дузпа в 79-ата минута.

" Струмска популярност " реализира домашен поврат от 0:1 до 2:1 против " Созопол ".

" Славия " не срещна компликации при гостуването си в Балчик и победи с 2:0 локалния " Черноморец " след головете на Калоян Кръстев и Ивайло Димитров.
Източник: btvnovinite.bg