Втородивизионният Лийдс Юнайтед продължи към втория кръг за Купата на

...

Лийдс наби Салфорд и продължи за Купата на Лигата

Втородивизионният Лийдс Юнайтед продължи към втория кръг за Купата на Лигата след удобен триумф с 3:0 при визитата си на Салфорд Сити. Мачът бе гледан от четирима члена на ‘Клас 92’ – Пол Скоулс, Ники Бът, Фил и Гари Невил, които са притежатели в клуба, на техния „ Пенинсула Стейдиъм”. Все отново нискоразредният отбор не съумя да покаже нещо изключително против именития си конкурент.

Отдаденият чартърен от Арсенал – Еди Нкетия, означи първия си гол за Лийдс преди паузата, а Гаетано Берарди и Матеуш Клих осъществиха други две попадения след почивката. Иначе Салфорд стоеше добре през първото полувреме, само че в хода на мача Лийдс набираше скорост. В 43-ата минута Елдер Коста видя Нкетия, който умерено осъществя.

Пет минути след старта на втората част Лийдс удвои актива си. Коста подаде за повторно вечерта с невисок корнер на близката греда, където Берарди прати топката във вратата – 2:0. В 58-ата минута отборът от Чемпиъншип вкара трети гол посредством Матеуш Клих, който преодоля вратаря Крис Нийл – 3:0.