Вторият в Северозападната Трета лига – Янтра (Габрово) се наложи

...

Левски затрудни Янтра, но си тръгна от Габрово с четворка

Вторият в Северозападната Трета лига – Янтра (Габрово) се наложи с 4:2 над Левски (Левски) в мач от 24-ия кръг на шампионата. Домакините много се изтезаха за трите точки. Още в 3-ата минута топката спря в мрежата им. Въпреки че владееха самодейността, нещата в офанзива не се получаваха. Това се промени малко преди почивката. В 40-ата минута Пламен Кожухаров изравни след двойно подаване с Искрен Писаров. Последният направи обрата цялостен единствено след секунди. Началото на втората част стартира с напън на габровци. В 60-ата минута обаче равенството беше възобновено – 2:2. Селекцията на Петър Кръстев нанесе своя удар в края на мача. В 80-ата минута Плавен Кожухаров вкара от фаул. 5 минути по-късно той бе съборен в наказателното поле и Писаров осъществя дузпата за 4:2.