Вторият в класирането преди началото на кръга в Германия тим

...

Новият голмайстор на Бундеслигата отчаят Вердер насред Бремен

Вторият в класирането преди началото на кръга в Германия отбор на Борусия (Мьонхенгладбах) записа отличен триумф с 3:1 над Вердер в Бремен и продължава мощното си показване. В дуел с голям брой шансове и пред двамата вратари гостите бяха по-съсредоточени пред гола, а и имаха в състава си футболист като Аласан Плеа. Лятното попълнение осъществя и трите гола и то единствено в границите на 13 игрови минути, с което предреши крайния излаз. Френският нападател откри в 39-ата с удар по диагонала. В 48-ата той удвои след рикошет, а в 52-ата дефинитивно пречупи домакините с прецизен изстрел за 3:0. Така Плеа излезе отпред в голмайсторската листа с 8 попадения.

Hat trick! What a Plea! #SVWBMG pic.twitter.com/FsofsixOV5
— DW Sports (@dw_sports) November 10, 2018
Всичко изглеждаше решено, само че единствено седем минути по-късно Вердер върна единия гол посредством Нури Шахин. След това домакините имаха опция даже да изравнят, само че Макс Крузе пропусна от 100-процентова обстановка, а Клаудио Писаро удари гредата.

В последна сметка Вердер записа трета поредна загуба и стартира да се отдалечава от челните позиции, където се намираше единствено преди месец. СТАТИСТИКА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Бундеслига 11 кръг, събота 10 ноември  Вердер Бремен 1:3краен резулат  Борусия Мьонхенгладбах