Вторият в класирането на Северозападната Трета лига – Янтра (Габрово),

...

Янтра разпиля Бдин

Вторият в класирането на Северозападната Трета лига – Янтра (Габрово), съкруши Бдин (Видин) с 6:2 вкъщи в дуел от 29-ия кръг на шампионата. Старши-треньорът на домакините Петър Кръстев заложи на футболисти, които по-малко играха през сезона.

Получи се здрава борба, в края на която видинчани рухнаха. Началото обаче бе тях. Само за секунди при започване на мача нападателят им Янек Кирилов пропусна две положения самичък против вратаря на противника. Веднага по-късно бранител на Янтра мазета топката от голлиния след удар на Борислав Борисов. Топката въпреки всичко спря в габровската мрежа след удар на Людмил Иванов в 15-ата минута.

В средата на полувремето Пламен Кожухаров възвърне равенството след центриране на Денчо Шипкалиев. Секунди преди почивката обратът стана факт след попадението на Искрен Писаров макар митингите на гостите, че топката не е минала голлинията. Секунди след започване на втората
част Християн Василев центрира и Тодор Чирпанов повиши на 3:1. Този резултат се резервира до 76-ата минута, когато Борисов понижи на 3:2.

В последните 4 минути домакините нокаутираха съперника. В 86-ата Писаров оползотвори пас на Добрин Георгиев за 4:2. В 88-ата Иво Георгиев пък се възползва от подаване на Писаров – 5:2. Окончателното 6:2 оформи Християн Кожухаров от фаул. Северозападна Трета лига 29 кръг, събота 25 май  Янтра (Габрово) 18:00  Бдин (Видин)